Reeven Brontes - chladič iba pre HTPC? Ani náhodou...

, Autor: Lukáš Lancz
Od spoločnosti Reeven sme už otestovali dva typy chladičov - jednovežový Hanz a dvojvežový Okeanos. Dnes sa na rad dostal malý chladič pre HTPC – Brontes. Reeven si bol výkonom svojho chladiča tak istý, že ma požiadal o test na pretaktovanom procesore i5-6600k (takt na 4600Mhz).
Nakoniec sme sa ale dohodli, že test prebehne na našej klasickej testovacej zostave LGA 775, aby sa dal výkon lepšie porovnať voči ostatným chladičom.

Reeven Brontes - Balenie, špecifikácie, dizajn

Krabica Brontes je veľmi malá. Keď som sa na ňu pozeral, v duchu som si hovoril, že to tento chladič v dnešnom teste nemôže zvládnuť. Po jeho rozbalení a bližšom preskúmaní som ale svoj názor trochu pozmenil.
 
 
 
Príslušenstvo chladiča je minimalistické. V balení nájdete iba to, čo budete ku chladiču naozaj potrebovať. Skrutky, uchytávací mechanizmus a kúsok pasty v malom vrecúšku. Pasta je rovnaká ako u Okeanos. Čo sa týka jej zloženia a výkonu, tak je na tom podobne ako Reeven RT-Pro. Vizuálne však takéto balenie (malé vrecúško) nepôsobí veľmi dobre. U Okeanos som tento fakt skritizoval, u Brontes nie. Dôvod je jednoduchý. Chladič má odporúčanú predajnú cenu iba 30 eur. Kompromisy sa teda niekde spraviť museli. 
 
 
 
 

Špecifikácie

Reeven Brontes
Rozmery pasívu (s ventilátormi)
114x105x59 mm (h x š x v)
Hmotnosť (bez ventilátora)
-
Hmotnosť (s ventilátormi)
325 g
Materiál rebier
hliník
Heatpipes
4x6 mm
Materiál heatpipes
poniklovaná meď
Základňa
poniklovaná meď
Ventilátor
1x
Rozmery ventilátorov
100x100x12 mm
Otáčky ventilátorov
650 - 2200 RPM +/- 10%
Maximálny prietok vzduchu ventilátorov
11,8 - 30,4 CFM
Hlučnosť ventilátorov
10,5 - 31,7 dBA
Maximálny statický tlak ventilátorov
1,47 mmH2O
Ložiská ventilátorov
-
Konektor ventilátorov
4pin PWM
Maximálne TDP
-
Kompatibilita
Intel
LGA 775, 1150,1151, 1366
AMD
AM1, AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1, FM2, FM2+
Cena
25.99 eur (amazon.de)

Reeven Brontes – Dizajn

Reeven Brontes je chladič určený primárne pre HTPC a tomu je podriadená samotná konštrukcia chladiča. Brontes je rozmerovo malý chladič – 105 x 114 x 59mm. V Reeven sa rozhodli použiť až štyri heatpipe trubice. Už to naznačuje určitý potenciál chladiča. Rebrovanie nie je až tak husté a na jeho prefúknutie nebude potrebný extra výkonný ventilátora. O chladenie sa bude starať 100mm ventilátor Reeven v tradičnej žltej farbe. Celková konštrukcia chladiča je pevná a na vysokej úrovni.

 
 
Maximálny výkon ventilátora sa pohybuje na úrovni 51.2 m3/h. Ten dosiahne pri svojich maximálnych otáčkach 2200 RPM. Pri takýchto otáčkach však už budete o ventilátore počuť ale o chladenie sa postará dostatočne. Sám som zvedavý či Brontes zvládne ochladiť náš testovací procesor aj pri nižších otáčkach. Na výsledky sa pozrieme v ďalšej kapitole.
 
 
 
 
Kľúčové slová
chladič, HTPC, Reeven
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

Posledné komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý so svojou reakciou...
TOPlist