Windows 8 (beta) dostupný na stiahnutie

, Autor: Peter Vavro

Microsoft ponúka na stiahnutie ďalšiu testovaciu verziu nového operačného systému. Samozrejme zadarmo.

Spoločnosť Microsoft podľa očakávaní v posledný februárový deň sprístupnila na bezplatné stiahnutie beta verziu operačného systému Windows 8. Takzvaný Consumer Preview obsahuje mnoho zmien oproti dávnejšej verzii Developer Preview, okrem vyše stovky tisíc úprav kódu napríklad aj obchod s aplikáciami, vylepšenia rozhrania, pokročilejšiu integráciu s inými Windows zariadeniami (vrátane Windows Phone smartfónov) a Internet Explorer 10. Detailnejší popis možno nájsť na oficiálnom blogu.

Sťahovať môžete päť jazykových verzií, našinec asi najskôr siahne po angličtine. Dostupné sú ako 32-bit, tak aj 64-bit ISO obrazy systému. Tieto stačí vypáliť na DVD disk a spustiť inštaláciu.

Windows 8 Consumer Preview (beta) - DOWNLOAD

 

 

Kľúčové slová
Windows 8
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk
bhawk

Re: Windows 8 (beta) dostupný na stiahnutie

Toto mi ale vobec nepripada ako prostredie na produktivnu pracu... :)

Re: Windows 8 (beta) dostupný na stiahnutie

presne tak... prostredie tvorené na dotykové zariadenia... na sociálne siete a browsering je to vynikajúce, jednoduché ale na kancelársku prácu?! microsoft znova sklamal :\

Re: Windows 8 (beta) dostupný na stiahnutie

Srsly? Ďalší, čo nepochopil, že to tabletové prostredie je len v Metro UI, teda ako keby v Štarte. Navyše, mám myšku, a už pol roka s tým Metrom nemám problém... Proste, toto sú nezmyselné dôvody. Ten Windows je v jadre absolútne rovnaký, takže áno, je to dobré prostredie na produktívnu prácu. Čo ti vadí? Kedy už pochopíte, že ten Win je v základe úplne rovnaký ako napríklad 7?... Ale chápem, že Win vo videách prezentuje najmä Metro rozhranie, a samotné (pôvodné) jadro už neukáže.

Re: Windows 8 (beta) dostupný na stiahnutie

Musím to vypalovať?
A po spustení PC si môžem vybrať medzi 7 a 8?

Re: Windows 8 (beta) dostupný na stiahnutie

pokiaľ chceš mať na výber medzi windowsami tak si vytvor partíciu na disku a nainštalluj to na tú druhú... potom budeš mať na výber.. inak nie pretože ten win sa tzv. preinštalluje.

Re: Windows 8 (beta) dostupný na stiahnutie

urcite sa nezmaze sedmicka? lebo na forach pisu ze vraj ma osmicka iny boot alebo nepodporuje dualboot neviete co je natom pravda ? bol by som nerad keby mi ta osmicka odrovnala sedmicku ://

boze tak si vyhrad 30GB particiu na w8 a mas pokoj neviem co riesis.

Metro

jak mam vypnut to metro?! nainstaloval som to na notebook a nechce sa mi stale prstom prechadzat 5-krat cez cely touchpad, aby som sa k niecomu v tom de*ilnom starte k niecomu vobec dostal, a tiez sa mi to celkovo nepaci... inac, a da sa to vobec dakde vypnut?!

Zmazat pls

chcem ho viskusat vdaka

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist