Vedci vytvorili dočasné tetovanie na ovládanie smartfónov či počítačov

, Autor: kupcik
 
Výskumníkom z MIT sa podarilo vytvoriť dočasné kovové tetovanie, pomocou ktorého môže používateľ ovládať počítač, smartfón, alebo akékoľvek iné pripojené zariadenie.

Tieto dočasné tetovania, nazývané DuoSkin, sú tvorené vrstvami z niekoľkých plátkov zlata, pomocou ktorých sú pospájané ďalšie malé časti do jednoduchého obvodu. Podľa vedcov umožňuje táto nová technológia komukoľvek vytvárať odolné a prispôsobivé dočasné tetovania, ktoré sa dajú aplikovať priamo na ľudskú kožu a môžu byť použité na široké spektrum vecí.
 
 
Tetovanie, ktoré slúži ako vstupné zariadenie, môže premeniť pokožku na dotykové zariadenie, pomocou ktorého môže používateľ ovládať svoj smartfón alebo počítač. Dočasné tetovania môžu plniť hneď niekoľko funkcií, vďaka ktorým si určite získajú pozornosť množstva ľudí.
 
Tetovania môžu napríklad meniť svoju farbu v závislosti od telesnej teploty majiteľa, alebo po spárovaní s aplikáciou Couple Harmony umožní tetovanie vizualizovanie aktuálnej nálady partnera. DuoSkin je možné použiť aj ako bezdrôtové komunikačné zariadenie pri využití NFC. Podľa vedcov je možné každé jedno tetovanie vybaviť NFC čipom, termochromatickou vrstvou alebo LED svetlom.
 
 
Kľúčové slová
veda
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist