V Amsterdame otvorili prvé VR kino

, Autor: Vladys
 
Ak nevlastníte headset s virtuálnou realitou, môžete zájsť do kina a skúsiť si takýto zážitok na vlastnej koži. Teda v prípade, že ste v hlavnom meste Holandska.

Virtuálna realita je čoraz viac dostupná bežným spotrebiteľom a tento rok by sa na trhu mala objaviť rovno trojica VR headsetov – Oculus Rift, HTC Vive a PlayStation VR. V Amsterdame dostali nápad, ako priblížiť zážitok z virtuálnej reality ľudom, ktorí VR headset ešte nevlastnia. Otvorili tam prvé VR kino na svete.
 
 
Kino dostalo patričné meno The Virtual Reality Cinema a obsahuje 50 sedadiel, ktoré sa dajú otáčať o 360° takže premietaný obraz v headsete môžete „nasledovať“ pohybom tela. V kine samozrejme nenájdeme klasické plátno, miesto toho dostane každý návštevník VR headset Samsung Gear so smartfónom Galaxy S6 a slúchadlá Sennheiser HD 201 pre zlepšenie dojmu z virtuálnej reality.
 
Jedno premietanie v kine bude trvať asi pol hodinu, nie je však jasné, aký obsah kino ponúkne. Majitelia kina neprezradili čo budú premietať, hovoria iba o úplne novej dimenzii zážitkov z kina. Tvorcovia kina by dokonca mali vyprodukovať aj nejaké vlastné 360-stupňové filmy pre divákov. Jedno takéto premietanie vás bude stať 12,50€.
 
Zdroj: techradar
 
Kľúčové slová
virtuálna realita
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: V Amsterdame otvorili prvé VR kino

Parada lacnejsie ako obycajne 2d kino v uk :D

Poslať nový komentár

TOPlist