Radeony dostanú nové ovládače - pribudnú nové funkcie a hlavne vzrastie výkon, a to výrazne

, Autor: Ján Kisty

Konšpiračný web leakol nové informácie o chystaných ovládačoch. AMD údajne chystá úplne nové ovládače s názvom ReLive. Budú evolučné.

Už zajtra by mali byť vydané nové informácie, alebo rovno ovládače pre grafické čipy AMD Radeon. Majú výrazne zvyšovať výkon. Samá spoločnosť na „slajdoch“ tvrdí, že výkon grafickej karty AMD Radeon RX 480 vzrástol v novom ovládači až do 8%!

Nové ovládače ponesú názov Radeon Crimson Software ReLive, a pôjde zrejme o druhú generáciu Crimson ovládačov. Okrem toho, že má byť nový ovládač rýchlejší, má byť hlavne stabilnejší. Wccftech ďalej tvrdí, že pribudla: podpora DisplayPort HBR3, VP9@4K 60 Hz, HDR 10bit, FreeSync , Radeon Chill (nový adaptívny systém riadenia FPS) a Radeon ReLive DVR integration. To znamená, že nový ovládač bude mať integrovanú aj podporu DVR. Dá sa hádať, že nový Radeon Chill je vlastne riešením pre Radeony RX 480 a ich zlú správu riadenia spotreby.
Zaujímavosťou je aj OCAT, čo by malo byť niečo ako Fraps alebo Presentmon, s tým rozdielom, že bude podporovať Vulkan, DX11, DX 12 a hlavne bude mať jednoduché menu.

Na záver je vhodné spomenúť, že systém pretaktovania kariet Wattman má podporovať veľké množstvo starších kariet na čele s radou Fury či Radeony RX 280, 380, 390 atď.

Slajdy sú dostupné na stránke nižšie.

Zdroj: guru3D

 

Kľúčové slová
AMD, AMD Radeon
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Relive je obdoba Shadowplay od nvidie. Nie je to žiadna revolúcia v crimson ovládačoch.

460MB driver to je už troška prehnane...
som zvedavy na narast vykonu na AMD R9 Fury.

Poslať nový komentár

TOPlist