Corsair predstavil nové SSD s exkluzívnym radičom, zdroj s digitálnym riadením

, Autor: Gudas

SSD zo série Neutron využívajú radič spoločnosti LAMD, ktorý dosahuje rýchlosti 500MB/s pri zápise, nový zdroj AX1200i umožňuje konfiguráciu cez USB.

Corsair na výstave Computex predstavil niekoľko technických zaujímavostí. Tou prvou je nová séria SSD s názvom Neutron, ktorá využíva radič LM87800 spoločnosti LAMD, známej hlavne v oblasti podnikových storage riešení. Dostupné budú kapacity 120GB a 240GB, verzia GTX pridá aj 480GB model. Všetky budú vybavené najnovším S-ATA 6Gbps rozhraním, rozdielom bude len výkon a použitý typ pamätí - kým štandardné Neutrony vsadia na lacnejšie čipy štandardu ONFi , GTX modely budú mať pod kapotou Toogle NAND.

Čísla výkonu sú veľmi sľubné, pre sekvenčné rýchlosti udáva Corsair 555MB/s pri čítaní, resp. až 500MB/s pri zápise. Podobné špecifikácie síce majú už SSD s radičmi od SandForce, tie sú však závislé od komprimovateľnosti dát. To však nemá platiť pre radič LM87800.

Pre náhodné operácie majú dosahovať Neutron GTX SSD až 90 000 IOPS (vst.výst. operácií za sekundu).

Výrobca pridal aj technológie pre okamžitú korekciu chýb a tiež pre zachovanie výkonu aj počas dlhodobého používania. Štandardne je poskytovaná 5-ročná záruka. SSD budú dostupné od júla tohto roku.

Druhou špecialitkou je nový napájací zdroj AX1200i. Názov napovedá, že sa jedná o model s výkonom 1200W a podľa modelového značenia AX môžeme očakávať vysokú účinnosť. Zdroj má certifikát 80 Plus Platinum, čo výrobca dosiahol aj zníženým počtom použitých súčiastok. Na to poslúžil samostatný DSP obvod, ktorý sa stará o riadenie a monitorovanie, pričom prostredníctvom softvéru a USB kábla má používateľ veľmi široké možnosti sledovania či dokonca nastavovania parametrov. Pozorovať sa dá napríklad aktuálna účinnosť alebo spotreba na konkrétnych vetvách, prípadne aj nastaviť nadprúdová ochrana pre PCIexpress konektory grafických kariet.

Zdroj je do výkonu približne 480W pasívne chladený, aj keď pomocou softvéru bude možné meniť toto nastavenie a spustiť 140mm ventilátor aj skôr.

Corsair AX1200i má byť dostupný koncom júla za cenu okolo 350 amerických dolárov. Záručná doba má byť až sedem rokov.

Zdroj: Corsair

 

Kľúčové slová
Corsair, LAMD, LM87800, SSD, zdroje
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

zdroj.

keby spravili ten zdroj aj s menším výkonom a prijateľnejšou cenou určite veľmi zaujímavé a stálo by minimálne za vyskúšanie :)

Re: zdroj.

taka 800W by sa hodila...najma to pasivne chladenie neni zla vec ked to ma az taky velky chladiaci potenciel...a funkcie su skvele...

Pekné chuťovky, aj tie SSD aj ten zdroj. Snáď si po SF napravia povesť, po tej blamáži nejako všetci výrobcovia od SF utekajú, ani sa im nečudujem.

U zdroja veľmi fajn vychytávky, monitoring spotreby na samostatných vetvách je super nápad, s tým by som sa vedel pohrať. Vždy ma zaujímalo koľko presne si u mňa vezme procesor alebo grafika v záťaži, tiež by sa dalo podľa toho ľahko ladiť OC na rozumú hranicu výkon-spotreba. Teraz to už len zaviesť do bežných modelov pre smrteľníkov. :)

Poslať nový komentár

TOPlist