14 roční chlapci hackli bankomat

, Autor: gammaray

Školopovinní mladíci našli spôsob ako sa pohodlne dostať do operátorského módu bankomatu.

Dvaja 14 roční kanaďania sa dostali do nastavení bankomatu montrealskej banky, po tom čo našli na internete návod na obsluhu. Manuál prense popisuje ako získať administratívnu kontrolu nad bankomatom. Svoj pokusný bankomat si vybrali hneď pri najbližšom nákupnom centre, ale vôbec nedúfali že sa im podarí vniknúť do operátorskeho módu.

Na ich prekvapenie bankomat reagoval na všetky príkazy a keď prišlo na zadanie šesť ciferného hesla, ich prvý pokus o uhádnutie im sprístupnil východzie nastavenia. Ich dalšie kroky viedli priamo na pobočku montrealskej banky, kde všetko nahlásili zamestnancom. Tí im neverili a mysleli si, že získali len PIN kód niektorého ich zákazníka. Mladíci však neprestali naliehať a tak ich zamestnanci banky vyzvali aby priniesli dôkaz.

Mathew Hewlett a Caleb Turon sa k bankomatu vrátili a opäť sa dostali bez problémov do nastavení. Následne začali tlačiť rôzne dokumenty, ako je výpis zostatku v bankomate, koľko výberov bolo v ten deň, alebo koľko sa vyzbieralo za poplatky. Zmenili dokonca aj sumu účtovanú ako poplatok za výber z bankomatu a nastavili ju na jeden cent. Zamestnanci všetko postúpili na vedenie banky a mladíkom vystavili dokonca ospravedlnenky do školy.

Nie je známe či Matthew a Caleb museli vysvetľovať svoj počin aj na polícii, pretože podľa kanadských zákonov je neoprávnený vstup do bankomatu porušením rôznych zákonov a to dokonca bez ohľadu na zámer a vek dotyčných osôb. Aj keď vo svojej podstate nejde o skutočný hacking, tak či tak podobné počínanie vedie až ku 20 rokom odnatia slobody a finančným pokutám.

Zdroj: arstechnica.com

 

Kľúčové slová
bezpečnosť, zaujímavosti
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: 14 roční chlapci hackli bankomat

nadpis "14 roční chlapci hackli bankomat" v clanku "Aj keď vo svojej podstate nejde o skutočný hacking"
neviem ale tusim som klikol na PC.sk a nie na topky

Re: 14 roční chlapci hackli bankomat

Skor ty nevies co je hacking. Hacking je preniknutie do zabezpecenych pocitacovych systemov. A najlepie najrychlejsie najefekticnejsie je prave zistenie pristupovych kodov.

Re: 14 roční chlapci hackli bankomat

uprimnost sa nevypláca, mali ho vybrat do dna a bolo by to ok

Re: 14 roční chlapci hackli bankomat

V servisnom móde sa cash nedá vybrať

Re: 14 roční chlapci hackli bankomat

to je rovnako ako kritizovat dementov ze maju pin na bankomatovej karte ked banka priamo Vam uvedie na karte pin pre platbu internetom bez pritomnosti karty

tipujem, cele to vymyslel strasne talentovany a nadany......

Re: 14 roční chlapci hackli bankomat

pouzili navod na pouzitie ktory tam zavesil nejaky bezpecak z banky... co to ma ako pracovnu napln.

Re: 14 roční chlapci hackli bankomat

po prvom pokuse uhadli 6 iestny kod? :D tak to musel byt nejaky default nastaveny :D

gammaray

Re: 14 roční chlapci hackli bankomat

Ano to bol.

Re: 14 roční chlapci hackli bankomat

urcite to nemohlo byt tak ako topky pisu, v kanade cent neexistuje.

Re: 14 roční chlapci hackli bankomat

Je to riadna volovina aby si sa dostal do systemu porebujes pripojit na pc klavesnicu a potrebujes kod servisného technika. Cez encryptor cize Pin pad alebo po nasom klavesnica sa nedaju robit taketo cinnosti v systeme. Cez ne sa daju nahadzoval a to len po prepnuti atm do stavu supervizor a nasledne prepnutia obrazovky zo zasdnej strany SOP na FOP teda obrazovka vpredu len niektore nastavenia aj to sa sa zadava pin kod na dalsi vstup

Poslať nový komentár

TOPlist