EN

MSI MAG274QRF-QD – 165Hz Herný monitor

MSI nedávno predstavilo niečo pre hráčov, monitor zo série MAG, ktorý disponuje obnovovacou frekvenciou 165Hz. Tento 27" monitor sa k nám dostal na týždenný test...


Balenie, špecifikácie, dizajn


MSI MAG274QRF-QD príde zabalený v štandardnej krabici s čiernym popisom špecifikácií a s náčrtom dizajnu samotného monitora. Vo vnútri sú uložené dve penové vaničky, vo väčšej z nich nájdete stojan, káble, návod a štyri skrutky.

 

 


Zmontovanie monitora je veľmi jednoduché a potrvá vám maximálne dve minúty. Ide o štandardný proces, teda nohu monitora priskrutkujete o stojan pomocou jednej skrutky, ktorá sa schováva v spodnej často stojana. Následne stačí monitor položiť na „hlavu“ nohy a priskrutkovať dvomi skrutkami aby vám displej nevypadol pri manipulácii, či rotácii.
Samotný monitor môžete polohovať výškovo (100mm), otočiť do strán zhruba o 75°, spraviť náklon medzi -5°/20° a tak isto využiť pivot. Čo sa týka konektivity, využiť môžete jeden DisplayPort 1.2, dva HDMI 2.0, dva USB konektory, 3.5mm Audio Jack a USB-C. Monitoru bohužiaľ chýba DisplayPort 1.4. 

 

 


Samotný dizajn monitora je celkom vydarený a jediným viditeľným okrajom je spodná časť. Bočné a horné hrany sú zatmavené a pri bežnom svetle ich nie je ani vidieť. Ak by ste tu hľadali ovládacie prvky, tak márne. Joystick pomocou, ktorého meníte jednotlivé nastavenia sa nachádza na zadnej strane, v pravom dolnom rohu (keď sa pozeráte na monitor z predu). Aj keď sa na joystick dá zvyknúť, osobne preferujem klasické tlačidlá alebo joystick s kratšou dráhou. Ide skôr o osobné preferencie.
MSI monitor má tak isto zadné RGB podsvietenie (máte možnosť synchronizácie podsvietenia s inými perifériami cez MSI Mystic Light) a VESA uchytenie 100x100.

 

Pridať nový komentár
TOPlist