Zalman prináša mini-ITX skrinku M1 na Slovensko

, Autor: Vladys
 
Skrinka Zalman M1 je navrhnutá pre stavbu malých no výkonných systémov a už onedlho si ju budú môcť kúpiť zákazníci v Česku a na Slovensku.

Už dávno neplatí predstava, že výkonný počítač musí byť naprataný v nepeknej a veľkej krabici. Na trhu je niekoľko kompaktných riešení ktoré vo svojom vnútri ukrývajú nemalú porciu výkonu. Pre stavbu výkonného a zároveň elegantného počítača poslúži aj skrinka Zalman M1.
 
 
Výkonné komponenty treba chladiť a v malých priestoroch to platí dvojnásobne. O chladenie sa preto postará dvojica 120mm ventilátorov - jeden vpredu druhý vzadu. Skrinku je ešte možné doplniť v hornej časti ďalšími dvoma ventilátormi alebo zdvojeným chladičom integrovaného vodného chladenia. O dostatočné prúdenie vzduchu sa postarajú vzduchové prívody umiestnené na všetkých stranách skrine. Prívodné otvory disponujú prachovými filtrami, ktoré tak eliminujú vnikanie prachu do útrob skrine.
 
 
Do sekcie chladenia patrí aj dvojstupňový regulátor otáčok ventilátorov či vzduchový prívod pre chladenie zdroja. Pre poriadok s káblami poslúžia praktické otvory. Skrinka umožňuje ďalej inštaláciu pevných diskov bez použitia náradia a na čelnej strane je hot swap pozícia ukrytá za otvarateľným krytom. Pre 2,5"/3,5" disky čakajú 3 pozície, pre 2,5" disky sú vyhradené 2 pozície a pre 5,25" mechaniky je tu jedna externá pozícia. Napriek malým rozmerom skrinky sa do nej vmestí grafická karta s dlžkou až 350mm.
Interiér ako aj exteriér sú v čiernom prevedení. Otvárací kryt na čelnej strane je z elegantného brúseného hliníka. Na hornom panely nájdeme 2 porty USB 3.0, vstup pre mikrofón, výstup pre slúchadlá a tlačidlá pre zapnutie a reštartovanie zostavy. Zalman M1 ma odporúčanú maloobchodnú cenu stanovenú na približne 67€.

Zalman M1
Materiál
oceľ, plast, hliník
Základná doska
mini-ITX
Pozície pre mechaniky/disky
Externé:
1x 5,25"
Interné:
4x 3,5"/2,5" vrátane 1x hot-swap
2x 2,5"
Chladenie
Štandardne dodávané ventilátory (2):
vpredu: 1x 120mm s LED podsvietením
vzadu: 1x 120mm
Voliteľné (2):
hore: 2x 120mm
Počet PCI slotov2
Predný I/O panel
2x USB 3.0
1x slúchadlá
1x mikrofón
tlačidlá pre štart a reset počítača
Rozmery
394mm (výška)
261mm (šírka)
426mm (hĺbka)
Poznámky
Max. dĺžka grafickej karty - 350mm
Orientačná cena
~67EUR s DPH
 
Zdroj: TS Zalman
 
Kľúčové slová
počítačové skrinky, Zalman, Zalman M1
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist