Sony založila novú firmu na vývoj hier pre mobily

, Autor: kupcik
 
Japonská spoločnosť Sony vytvorila novú firmu s názvom ForwardWorks, ktorá sa má špecializovať na vývoj hier pre mobilné telefóny.

Firma ForwardWorsk by mala začať fungovať už čoskoro, 1. apríla, a v rámci svojej práce bude využívať duševné vlastníctvo mnohých špecializovaných softvérových titulov PlayStation a takisto aj niekoľko herných postáv, aby mohla vytvoriť plnohodnotné hry pre mobilných používateľov.
 
Menej potešujúcou správou je skutočnosť, že ForwardWorks bude zatiaľ vyvíjať hry len pre používateľov v Japonsku a Ázii. Zatiaľ neboli ani prezradené žiadne detaily z dielne Sony, kedy by sa svet mohol dočkať prvého produktu od novozaloženej firmy.
 
 
Na ázijskom trhu však bude zaujímavé sledovať počínanie ForwardWorks v konkurencii herného giganta, ktorým je Nintendo. Práve Nintendo vstúpilo pred týždňom na trh s mobilnými hrami s produktom Miitomo. Jedná sa o sociálnu aplikáciu, ktorá sa podľa slov výrobcu má stať nástrojom na lepšie spoznanie vlastných priateľov. Spoločnosť Nintendo ale nezostáva spať na vavrínoch a do konca roku 2017 plánuje vydať ešte 4 nové aplikácie.
 
Zdroj: thenextweb
 
Kľúčové slová
hry, hry pre mobilné zariadenia, mobilné aplikácie, Nintendo, SONY
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist