Protipirátske ochrany škodia len majiteľom originálov - dokazuje ďalší titul

, Autor: Ján Kisty

Pirátska verzia Final Fantasy XV beží na počítači ďaleko lepšie než originálna verzia dostupná na Steame. Rozdiely sú priam priepastné.

FFVX obsahuje ochranu známu ako Denuvo. Na testovanom počítači s i7-4930K, 8GB a 980 Ti podáva originálna verzia výrazne horší výkon než „cracknutá“ verzia. Obe hry sú pritom na rovnakom disku.

Načítanie Steam verzie trvá 30 sekúnd, pričom pirátska verzia to zvládne za 3 sekundy! Spustenie už samotnej mapy trvá 100 sekúnd v prípade originálu. Pirátska verzia je spustená už za 58 sekúnd. Znova-spustenie hry, po okamžitom vypnutí, trvá len 3 sekundy v prípade non-Denuvo verzie, STEAM verzia je opäť pomalšia o viac než 100% - 8 sekúnd. To ale nie je všetko Steam verzia trpí na shuttering a neustále si doťahuje dáta z disku.

Vydavatelia tak viac-menej s ochranami obťažujú akurát legálne platiciach hráčov. Spomínate si na ochranu StarForce, kedy sa hráčom náhodne reštartoval počítač, alebo bolo nutné odpájať DVD mechaniky? Ani ochranu Denuvo od jej vydanie problémy neobchádzajú. Na druhej strane tu máme ale kvalitné tituly bez ochrán ako je Zaklínač 3, a napriek tomu sa výborne hra predáva. Sú tak tieto ochrany skutočne nutné?

Zdroj: guru3D

 

Kľúčové slová
pirátstvo, softvérové pirátstvo
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Protipirátske ochrany škodia len majiteľom originálov - ...

Co je to ten shuttering? Nie je to nahodou skomoleny stuttering?

Tak vsetky druhy ochran vzdy otravuju len platiacich zakaznikov. Ci uz sa jedna o neustale pripojenie k internetu alebo ako toto denuvo. Staci si spomenut uz len na originalne DVD nosice a ich nepreskocitelne reklamy proti kopirovaniu.

Poslať nový komentár

TOPlist