Overwatch: nová FPSka od Blizzardu (video)

, Autor: Ľuboš Fojtík

Po 17-tich rokoch Blizzard opäť pripravuje novú hru. Overwatch vás vtiahne do deja.

Včera na BlizzCon 2014 odhalil Blizzard Entertaiment pripravovanú multiplayer FPS hru Overwatch. Celý dej a okolitý svet je vsadený do blízkej budúcnosti. "V čase globálnej krízy sa medzinárodná skupina vojakov, vedcov, dobrodruhov a iných zvláštností známa ako Overwatch, spojila pre obnovu mieru na vojnou zničenom svete. Po mnohých rokoch vplyv skupiny klesal a takmer zanikol. Overwatch už mohol byť preč... lenže svet stále potrebuje hrdinu" - uvádza tlačová správa Blizzardu.

Nápadito sa Overwatch podobá na Team Fortress 2. Hráči sú v šesťčlenných tímoch a bojujú proti ďalšiemu tímu vo futuristickom prostredí, napríklad Egyptské pyramídy, ulice Londýna a mnohé iné. Na výber bude mať hráč 12 charakterov. Napríklad Tracer, Reinhardt, Hanzo a Symmetra. Tracer vykonáva akrobatické útoky, hádže energetické bomby, využíva teleportáciu a ďalšie techniky. Reinhardt je mohutný vojak s veľkým pancierom tzv. tímový tank. Hanzo je japonský žoldnier s lukom a Symmetra chráni tím využívaním energie a svetla.

CEO a spoluzakladateľ Blizzardu Mike Morhaime verí, že Overwatch vytvorí nezabudnuteľný FPS zážitok, prinesie do akcie hĺbku a nie len bezduché strieľanie všetkého naokolo. Blizzard začne testovať hru niekedy v budúcom roku. Ak sa chcete stať testerom, môžte sa zaregistrovať na tejto stránke. Ďalšie videá ako gameplay, ukážky možností všetkých charakterov a screenshoty sú dostupné TU.

Zdroj: tomshardware.com

 

Kľúčové slová
Blizzard, hry, Overwatch, počítačové hry
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist