Nutella ako teplovodivá pasta?

, Autor: Vladimír Jančich
 
Spoločnosť Cooler Master pri príležitosti medzinárodného dňa Nutelly skúsila túto pochúťku použiť ako teplovodivú pastu.

Sladkú, chutnú Nutellu poznajú asi všetci. Zvyčajne sa natiera na chlieb no Cooler Master ju natrel na menej tradičný predmet - na procesor. 5.2. bol medzinárodný deň Nutelly a Cooler Master vyskúšal ako si Nutella poradí pri chladení procesora. Že by výrobca experimentoval s novou teplovodivou pastou?
 
 
Určite nie, ide iba o žartík. Nutella však ukázala určitý potenciál a vo videu vidieť, že teplota 8-jadrového procesora AMD FX-8150 v záťaži neprekročila 50°C. To by naznačovalo, že netreba kupovať bežné teplovodivé pasty a stačí naniesť trošku Nutelly na procesor.
 
Také jednoduché to však samozrejme nie je a hoci Nutella preukázala značné chladiace účinky, ide iba o dočasnú funkciu. Pretože Nutella by na rozdiel od kvalitných teplovodivých pást po čase vyschla, stratila by schopnosť odvádzať teplo, v dôsledku čoho by sa procesor mohol začať prehrievať. Častá výmena Nutelly by tak bola nie len otravná, ale aj nerentabilná. Doma to preto radšej neskúšajte. Nutella patrí na pečivo, teplovodivá pasta na procesor.
 
Kľúčové slová
chladenie, Cooler Master
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Nutella ako teplovodivá pasta?

čo hovorite na metodu akú použil pri aplikacie nutely ? ja rozotieram pastu po celej ploche procesora a nehrozí tak vytlačenie pasty na jednu stranu . len tak vyzvedám či si myslíte že to je dostatočné .

Re: Nutella ako teplovodivá pasta?

No mna prekvapilo ze tu nutelu dali len do stredu procesoru... ja vzdy ked som vymienal pastu tak som sa asi 15min vzdy babral s tym aby bola poriadne rozotreta po celej ploche procesoru a az potom som tam kladol chladic... takto mi to pride dost neefektivne aj ked rychle... (predpokladam ze za normalnych okolnosti by to dali na celu plochu ale kedze ide o vtip tak sa stym nechceli babrat tak velmy)

Re: Nutella ako teplovodivá pasta?

Aj ked pastu riesim raz za 2 roky, dam bodku do stredu a potom nasadim chladic, ktory pritlakom "rozpuci" pastu vsade tam, kde ma. Hoci nie som extremny overclocker ani nesledujem kazdy °C, nemal som problem s vysokymi teplotami, prave naopak.

Re: Nutella ako teplovodivá pasta?

Ja používam tú metódu, kde stačí dať do stredu dostatočné množstvo pasty a samotným prítlakom chladiča sa rozprestrie po celej ploche. Kukni si na youtube videá , tam je kopec testov , kde ukazujú cez plexisklo ako sa to rozprestrie a kde zostane najviac vzduchových bublín. Prekvapivo skoro všade vyjde rozotieranie najhoršie.

Re: Nutella ako teplovodivá pasta?

ten pocit, ked užívatelia IT fora zistia, že nanášajú pastu zle vdaka nutelle :D tiež nanášam pastu na stred a vždy je to tam, kde to má byť :)

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist