Nová stredná trieda od nVidie v podobe GTX 660Ti v auguste

, Autor: Gudas

Grafická karta GeForce GTX 660Ti bude predstavená pravdepodobne už budúci mesiac.

Posledné zvesti o pripravovanom nástupcovi úspešnej série grafických kariet GeForce GTX460 a 560Ti - modeli GTX 660Ti hovoria, že by sa do predaja mohla nová karta dostať niekedy v priebehu mesiaca august. GeForce GTX 660Ti by sa mala predávať za oficiálnu cenu 299 amerických dolárov, čo by ju položilo do rovnakej hladiny ako má (po údajne chystaných zľavách) mať aj AMD Radeon HD 7870 GHz Edition (recenzia PC.sk).

Karta ponesie samozrejme čip z rodiny Kepler - GK-104, s odhadovaným počtom 1152 výpočtových jednotiek. To znamená šesť aktívnych SMX blokov jadra, v porovnaní so siedmimi aktívnymi u GTX 670 (recenzia PC.sk) a ôsmimi u plnohodnotného jadra GTX680 (recenzia PC.sk). S o stupeň výkonnejšou sestrou má GTX 660Ti zdieľať rovnaké krátke PCB, spotreba by sa ale mala vojsť do požiadaviek iba jedného prídavného napájacieho konektora. Šírka pamäťovej zbernice zrejme bude okresaná na 192-bitov.

Pôvodne sa hovorilo o štartovacom termíne na konci júna prípadne v júli, kvôli dopredaju skladových zásob GeForce GTX570 sa však zrejme spustenie predaja posunulo na neskorčí čas.


Nová GTX 660Ti má zdieľať dizajn plošného spoja s výkonnejšou sestrou GTX 670.

 

Zdroj: ComputerBase.de (1,2), Tomshardware

Kľúčové slová
GeForce, GeForce GTX 670, GeForce GTX 680, grafické karty, nVidia
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist