Nokia je späť, predstavuje tablet N1 - iPad Mini s Androidom?

, Autor: Vladys
 
Nokia splnila to čo sľúbila a vracia sa do biznisu s novým tabletom N1, ktorý sa nápadne podobá na iPad mini. 

Iba včera sme vás informovali o plánovaných zmenách Nokie a dnes tu máme reálny produkt. No vlastne nie tak celkom, jeho uvedenie je naplánované na začiatok roka 2015 ale nepredbiehajme. Tablet Nokia N1 je oficiálne predstavený a okrem elegantného dizajnu poskytne aj zaujímavé funkcie ako napríklad obojstranný USB konektor či Z Launcher.
 
 
Mnohí prirovnávajú tablet k iPad mini, túto podobnosť necháme na vašom úsudku. Isté však je, že rovnako ako iPad Mini 3 aj N1 má 7,9" IPS LCD displej s rozlíšením 2048x1536px a telo tvorí taktiež jeden kus eloxovaného hliníka. N1 je však ľahší a tenší nakoľko váži iba 318g pri hrúbke 6,9mm. Displej chráni ochranné sklo Gorilla Glass 3. Batéria má kapacitu 5300mAh.
 
 
Na spodnej strane nájdeme pomerne čerstvú novinku - USB konektor typu C. Tento konektor je známy hlavne symetrickým tvarom, vďaka ktorému už zasúvanie USB kábla nebude štýlom pokus-omyl. Trochu možno zamrzí, že Nokia sa rozhodla pre pomalší USB 2.0 štandard miesto rýchlejšieho USB 3.0.
 
 
Vnútornosti tabletu tvorí 64-bitový, 4-jadrový procesor Intel Atom Z3580 s taktom 2,4GHz. Operačná pamäť dostala kapacitu 2GB a pre súbory sa hodí 32GB miesta, ktoré nie je možné rozšíriť cez microSD karty. O grafiku sa postará PowerVR G6430 s taktom 533MHz. Tabletu nechýba tradičná dvojica fotoaparátov, ten zadný poskytne 8Mpx rozlíšenie, predný objektív si vystačí s 5Mpx. Umiestnenie zadného fotoaparátu a hardvérových tlačidiel taktiež zodpovedá umiestneniu na iPad mini. Z hľadiska konektivity poskytne tablet najmodernejší Wi-Fi štandard 802.11ac, ale samozrejme aj staršie štandardy. Bluetooth 4.0 asi nikoho neprekvapí, 3G však nehľadajte.
 
Poteší aj operačný systém, ktorým je rovno najnovšia verzia Androidu teda 5.0 Lollipop. Nokia však pribaľuje aj Z Launcher, čo je funkcia, ktorá potichu sleduje ako využívate aplikácie tabletu a na základe toho vyrába zoznam najčastejšie používaných aplikácií, ktorý je na úvodnej obrazovke. Počas práce s tabletom však môžete načmárať meno aplikácie rovno na obrazovku čím ju vyvoláte. 
 
 
Nokia si N1 nevyrába sama, o túto činnosť sa stará Foxconn čo je taktiež súčasťou plánu Nokie. Tablet bude dostupný v striebornej a sivej farbe. Zaujímavým kúskom robí z tabletu aj cena. Tá je bez dane stanovená na 249$. Čína bude prvou krajinou, ktorá si N1 bude môcť kúpiť a to konkrétne 19. februára. Po Číne príde na radu Rusko a vybrané európske regióny.
 
 
 
Zdroj: theverge
 
Kľúčové slová
Android, Android 5.0, iPad Mini, Nokia, Nokia N1, tablety
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Nokia je späť, predstavuje tablet N1 - iPad Mini s ...

iPad Mini?

Poslať nový komentár

TOPlist