Netflix zaznamenal rekordný nárast predplatiteľov za kvartál

, Autor: kupcik
 
Populárna služba Netflix, ktorá slúži na streamovanie filmov a seriálov oznámila v januári príchod do 130 krajín po celom svete, vrátane Slovenska. Výsledkom tohto kroku je rekordný nárast predplatiteľov za prvý kvartál roku 2016.

Za prvé tri mesiace tohto roku služba Netflix získala celkovo 6,74 miliónov nových predplatiteľov po celom svete. V USA pribudlo za sledované obdobie celkovo 2,23 miliónov, a vo zvyšku sveta 4,51 miliónov predplatiteľov, čo prekonalo prvotné odhady, ktoré hovorili o 1,82 respektíve 4,49 miliónov nových zákazníkov.
 
Súčasný rast prekonal doposiaľ rekordný nárast počtu nových zákazníkov za kvartál. Doteraz bol najviac úspešným posledný kvartál roku 2015, kedy si Netflix predplatilo 5,59 miliónov zákazníkov. Je jasné, že za tieto priaznivé čísla môže najmä rozšírenie služby do viac než stovky nových krajín.
 
 
Dnes sa Netflix môže pochváliť celkovým počtom 81,5 milióna predplatiteľov, čo sa priaznivo odzrkadlilo aj na akciových trhoch. Celkový výnos za prvý štvrťrok 2016 má hodnotu $1,96 miliardy, čo je len malá odchýlka od $1,97 miliardy, ktorú pre toto obdobie predpovedali odborníci na Wall Street.
 
Akcionári však zostávajú nohami na zemi, keďže panujú obavy, či si služba dokáže naďalej zachovať rast. V ďalšom kvartáli sa očakáva len 2,5 milióna nových predplatiteľov, no treba poznamenať, že druhý štvrťrok je väčšinou pre Netflix najslabší. 
 
Zdroj: techspot
 
Kľúčové slová
Netflix
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist