Motorola angažuje manažérku z Pentagonu, sústredí sa na kvalitnejšie smartfóny

, Autor: Gudas

Ale ešte predtým prepustí 20% zamestnancov.

V rámci veľkých zmien v spoločnosti Motorola Mobility, ktorú v máji kúpil Google, príde o prácu 20% zamestnancov a uzavretá bude tiež tretina z 94 kancelárií po celom svete. Z vedenia odíde tiež 40% viceprezidentov. Toto má byť jedným z radov opatrení, ktoré by mali pomôcť výrobcovi telefónov dobehnúť konkurenciu ako Apple či Samsungu na poli smartfónov.

Ďalším opatrením bude aj vytvorenie tzv. Advanced Technology and Projects skupiny. Túto povedie manažérka Regina Dugan z americkej DARPA  - agentúry pre výskum pokročilých obranných projektov. Skupina bude pozostávať z malého počtu členov, ktorých úlohou bude priniesť nové nápady a technológie. Šéfka z Pentagonu už údajne začína najímať špecialistov na metalurgiu, umelú inteligenciu a odborníkov na akustiku. Výsledkom ich snaženia by mali byť okrem iného napríklad technológie ako rozpoznávanie ľudí prítomných v miestnosti podľa hlasu či lepšie fotoaparáty a batérie s oveľa vyššou výdržou.

Kompletnou zmenou má prejsť aj výroba samotného hardvéru - telefónov. Namiesto veľkého počtu zariadení by sa mala Motorola po novom sústrediť len na pár modelov (minulý rok ich bolo až 27), zrevidovaný bude aj systém nákupu komponentov. Tých má byť nakupovaných aspoň o 50% menej, čím sa v konečnom dôsledku stlačia výrobné náklady smerom nadol (objednávkami väčších sérií sa dá vyjednať nižšia cena od dodávateľa).

Firma môže tiež ťažiť zo spojenia s Google, tvorcom operačného systému Android pre moderné smartfóny. Aj keď Google sľubuje, že všetci partneri budú mať stále rovnaké podmienky a Motorola nebude dostávať žiadne výhody. Niektorí ľudia blízky firme špekulujú o možnosti, že by sa Google pustil po vzore Apple do vytvorenia smartfónu od softvéru až po hardvér "vlastnými rukami", so špeciálnou verziou Androidu nedostupnou pre iných výrobcov.

 

Zdroj: NYTimes

Kľúčové slová
Android, DARPA, Google, Motorola, smartfóny
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist