Microsoft Office 2013 dostupný na bezplatné testovanie

, Autor: Gudas

Nová verzia s Windows 8 vzhľadom a silným prepojením na Cloud je dostupná na bezplatné stiahnutie.

Microsoft nepripravuje iba nový operačný systém pre počítače a smartfóny, usilovne sa pracuje aj na novej verzii najpopulárnejšieho kancelárskeho balíka. Office 15 alias Office 2013 zatiaľ síce nemá dátum uvedenia do predaja, od pondelka tohto týždňa je však k dispozícii testovacia verzia Customer Preview.

 Ako sa dalo očakávať, najviac sa zmenila vizuálna stránka všetkých aplikácií, ktoré teraz nesú štýl Metro obdobne ako Windows 8. Programy podporujú ovládanie dotykmi či vstup stylusom, OneNote a Lync dostali kompletne nový Metro kabát. 


Nové ikony programov v Office 2013

 Aplikácie v Office 2013 budú silne prepojené na cloud, menovite službu SkyDrive od Microsoftu. Všetky súbory budú štandardne ukladané aj on-line, synchronizovať sa budú napríklad aj slovníky či nastavenia. Užitočnou novinkou bude možnosť „streamovať“ aplikácie aj na tie počítače, kde nie je kancelársky balík nainštalovaný.

 Microsoft integroval aj sociálnu sieť pre obchodníkov – Yammer, pre predplatiteľov Office 365 služby budú dostupné aj voľné minúty pre telefonovanie cez Skype.

 Spoločnosť tiež predstavila nové balíky Office 365, ktoré sú k dispozícii za pravidelný poplatok. Verzia Office 365 Home Premium napríklad okrem prístupu k aplikáciám poskytne aj 20GB priestoru na SkyDrive a 60 minút mesačne pre Skype.

 Off-line verzia balíka zatiaľ dostupná nie je, Microsoft dáva možnosť vyskúšať si novinky v rámci Office 365. Sťahovať môžete z tejto stránky.

 

Ukážka vzhľadu nového Excel-u

 

Kľúčové slová
Microsoft, Office 15, Office 2013
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist