Lucid Motors odhalil luxusný elektromobil s dojazdom takmer 650 kilometrov

, Autor: Rastislav Kupčík
 
Svet elektromobilov má nového kráľa dojazdu. Na model Lucid Air si však záujemci musia nachystať poriadny balík peňazí.

Počas LA auto show, ktorá sa konala minulý mesiac, ponúkol startup Lucid Motors všetkým fanúšikom elektromobilov prvý letmý náhľad na ich chystané vozidlo. Dnes už máme možnosť prezrieť si ho detailne, keďže luxusný sedan bol verejne odhalený. Nesie názov Air, a prípadní záujemci si musia prichystať viac než 100-tisíc amerických dolárov.
 
 
Luxusný elektromobil nechce konkurovať len Tesle a ich Modelu S, ale takisto aj klasickým luxusným vozom so spaľovacím motorom pod kapotou, akými sú BMW radu 7 alebo Mercedes-Benz triedy S. Po verejnom odhalení už konečne vieme, ako samotné vozidlo vyzerá, a takisto aj čo skrýva pod kapotou. Štandardný model Air je dodávaný so 100 kWh batériou (rovnakou akú využíva Tesla Model S), no Lucid Motors plánujú ponúkať aj model so 130 kWh batériou. Takéto vozidlo by podľa výrobcov malo byť schopné prejsť až 640 kilometrov na jedno nabitie.
 
 
Keďže sa jedná o luxusné vozidlo, aj výsledná cena je poriadne vysoká. Predstavitelia Lucid Motors potvrdili, že model v plnej výbave cenovo presiahne hranicu $100 000, no v budúcnosti by z výrobných liniek mali zísť aj modely, ktorých cena by sa mala pohybovať na úrovni $65 000. Začiatok produkcie elektromobilov Lucid Air je naplánovaný na rok 2018.
 
Zdroj: engadget
 
Kľúčové slová
elektromobily, Lucid, Lucid Air
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist