Intel uvoľnil Thunderbolt - majú ho mať všetky procesory integrovaný

, Autor: Ján Kisty

Intel uvoľňuje Thunderbolt 3.

Pripomíname, že pôvodne bol TB vyvíjaný ako plnohodnotné optické spojenie. Neskôr Intel povolil použiť klasické metalické vedenia. Prvá verzia bola prakticky výlučne používaná spoločnosťou Apple.

V súčasnosti je Thunderbolt licencovaný avšak využívajú ho už viacerí výrobcovia vo svojich prémiových doskách. Problém je hlavne v cene. Posledný štandardizovaný port zdieľa vzor s USB Typ-C. Intel plánuje zabudovať Thunderbolt 3 do každého z jeho procesorov ďalšej generácie. AMD môže technológiu implementovať taktiež. Dá sa predpokladať aj nárast počtu USB-C. Protokol v súčasnosti využíva viacero spojov než štandardné USB 3.1-Gen2. Maximálna priepustnosť je 40 Gbps a okrem toho je schopný rovnako ako USB 3.0 zariadenia napájať. Nie je potrebné už ani vlastniť aktívne káble. Intel tvrdí, že až 150 zariadení má podporu pre TB 3.0 už dnes.

Spoločnosť Intel spomína, že TB 3.0 dokáže poskytovať dostatočnú priepustnosť aj pre externé grafické karty, o ktoré sa snažia výrobcovia už roky. Ďalším sľubným využitím sa zdá aj VR. Samozrejmá je aj podpora 4K/8K panelov, ktoré dokáže aj napájať.

Zdroj: techspot

 

Kľúčové slová
Intel, Thunderbolt 3
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

MATE KLAMLIVY TITULOK !!!

treba si overovat fakty a nie psiat klamstva, !!!

ale čo sa da od takehoto breaku čakat ze ano

este nic neuvolnil az buduci rok !!

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist