Dyson plánuje predstaviť revolučný elektromobil v roku 2020

, Autor: Marián Ferenc

Dyson odhalil plány vývoja a výroby vlastného elektrického vozidla do roku 2020. Plánuje “rozbitie" existujúceho trhu a sľubuje, že bude zamestnávať stovky ľudí vo Veľkej Británii.


Sir James Dyson potvrdil plány, o ktorých sa dlho hovorí, sľubujúc, že ​​investuje 2 miliardy základného imania spoločnosti. Táto sa počas niekoľkých nasledujúcich rokov zameria na vyvinutie nového "radikálneho" motora úplne od základov.

Miliardár uviedol, že sa rozhodol uskutočniť vývoj svojho vlastného vozidla po tom, čo známe značky v deväťdesiatych rokoch minulého storočia ignorovali jeho ponuky používať výfuky spoločnosti Dyson znižujúce emisie. Plne elektrický automobil je ambíciou spoločnosti od roku 1998 a práca na projekte sa začala pred dva a pol rokom.

Dyson, známy svojimi vákuovými vysávačmi a sušičmi vlasov, dúfa, že ich skúsenosti v oblasti batérií a elektrických motorov prinesú niečo inovatívne na trh napriek tomu, že všetci výrobcovia automobilov sa ponáhľajú vyrábať elektrické a hybridné modely.

Spoločnosť bude auto vyvíjať v Hullavingtone, bývalej základni RAF z druhej svetovej vojny vo Wiltshire. Vývojové centrum otvorí v budúcom roku. V súčasnosti vozidlo vyvíja  v jej centrále.

Sir James neposkytol žiadne podrobnosti o tom, ako bude auto vyzerať. Povedal len, že by to bude veľký odklon od existujúcich automobilov. "Nemá zmysel robiť niečo rovnaké, čo už na trhu existuje. Počkajte si a uvidíte, snažíme sa byť radikálni," povedal. Dyson na projekte nespolupracuje so žiadnymi existujúcimi výrobcami. Auto plánuje postaviť nanovo úplne od základov.

Zdroj: Flipboard

 

Kľúčové slová
Dyson, Tesla
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Dyson plánuje predstaviť revolučný elektromobil v roku 2020

Vy si to po sebe aj čítate? alebo to len hodíte do google translator a dáte publish ? Toto nie je prvý krát, kedy štylistické a gramatické chyby znechutili celý "článok". Robte stým niečo

Poslať nový komentár

TOPlist