Čína posilní Veľký Firewall, posvieti si na VPN

, Autor: Rastislav Kupčík
 
Najľudnatejšia krajina sveta opäť potvrdila svoj striktný prístup v oblasti digitálneho sveta, a rozhodla sa posilnilniť svoj Veľký Firewall. Pod drobnohľad sa teraz dostali virtuálne privátne siete (VPN).

Čína je po celom svete známa svojimi reguláciami a kontrolou internetu, o čo sa stará Veľký Firewall. Mnoho miestnych obyvateľov sa preto uchyľuje k používaniu VPN, aby mohli navštevovať stránky, ktoré sú z politických alebo iných dôvodov zakázané. Čoskoro však pravdepodobne prídu aj o túto možnosť.
 
 
Ministerstvo priemyslu a informačných technológií totiž načrtlo 14-mesačný plán, ktorého cieľom je odstrániť neautorizované internetové pripojenia. Všetci poskytovatelia internetu v krajine, ale aj internetové data centrá budú musieť v budúcnosti disponovať vládnou licenciou. Podobne sa bude pristupovať aj k VPN pripojeniam, ktoré budú musieť byť odobrené vládnymi zložkami. Podľa portálu South China Morning Post sa týmto krokom stane väčšina VPN pripojení ilegálnymi.
 
Väčšina zo 730 miliónov internetových používateľov sa spolieha na VPN, aby mohli pristupovať k stránkam ako Facebook, Google, Twitter alebo YouTube. Z tisícky najnavštevovanejších stránok na svete blokuje Čína približne 135.
 
Zdroj: techspot
 
Kľúčové slová
Čína, firewall, VPN
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist