AMD: Vojna s Intelom už nebude

, Autor: Peter Vavro

Hovorca spoločnosti AMD sa vyjadril, že časy súperenia Intel vs. AMD sú už preč, firma sa začne zameriavať na iné oblasti.

Pre mnohých je "Intel vs. AMD" či "nVidia vs. ATi/AMD" vďačná téma na vášnivú debatu pri pive či na diskusnom fóre. Zdá sa, že samotný výrobca procesorov sa chce tohto zápolenia vzdať. Vyjadril sa tak hovorca spoločnosti, Mike Silverman. Správu priniesol server MercuryNews.

,,Nachádzame sa v bode zlomu" hovorí Silverman, a dodáva: ,,Všetci musíme opustiť staré myslenie "Intel verzus AMD", pretože o tom to už nebude."

Týmto naráža pravdepodobne na nové smerovanie výrobcu x86 procesorov a grafických čipov. Namiesto konkurovania v najvyššom výkonnostnom segmente pre stolné počítače a servery sa bude postupne najviac úsilia prelievať na nové APU čipy s integrovaným grafickým jadrom. V hľadáčiku má šéfovstvo AMD zrejme aj lukratívny trh tabletov.

Istý náznak nového smerovania spoločnosti sme mohli badať už dávnejšie, kedy firmu opustil Dirk Meyer, človek, ktorý vytiahol AMD z červených čísel. Vtedy sa v zákulisí hovorilo, že skutočným dôvodom odchodu je nesúlad vízie do budúcnosti s predstavou vedenia.
Novým šéfom AMD je od augusta Rory P. Read, dovtedy pôsobiaci vo firme Lenovo.

Jedná sa skutočne o začiatok konca konkurencie AMD proti Intelu? Určite nie. Tábor zelených sa teraz bude len viac sústredovať na tie oblasti, kde môže svojmu odvekému rivalovi "zavariť", čo sú hlavne úsporné, mobilné procesory s pokročilou grafickou časťou. Plány pre nástupcu nedávno uvedenej Bulldozer architektúry sa však neprepisujú, najbližšie očakávame mierne vylepšený Piledriver. Nechajme sa prekvapiť čo všetko prinesú tieto zmeny.

 

Kľúčové slová
AMD, Intel, procesory
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: AMD: "Vojna s Intelom už nebude"

"Tábor zelených sa teraz bude len viac sústrediť na nie oblasti".
Ale je to skoda isto teraz intel zdrazeje lebo amd nebude nanho stihat

Re: AMD: "Vojna s Intelom už nebude"

A do prdele.... to budem za celeron platit 300e ?

Re: AMD: "Vojna s Intelom už nebude"

Tak si nekupis celeron za 300e ale Bulldozera za 200e a mas :D

16cmfan

Re: AMD: "Vojna s Intelom už nebude"

Nepanikárte hneď... nevieme čo bude a ako to bude a Vy si už hneď predstavujete Celerony za 300e :D

Re: AMD: Vojna s Intelom už nebude

zabudate ze nejde o uplnu vyluku desktopovych "high-end" procakov, len o vecsiu podporu APU kde maju obrovske zisky - cize mozno to ani nepocitime na vyvoji dalsich CPU :-)
pretoze ak poriadne rozbehnu to s APU, budu mat vela looove, a tym padom aj o cosi viac vyleju do desktop CPU segmentu :)
klidek :)

Re: AMD: Vojna s Intelom už nebude

Pridu ryžaci ako konkurencia a bude všetko ok .. zas nerobte paniku :D

Re: AMD: Vojna s Intelom už nebude

uz nam tu chyba len VIA CPU sa vracia :D :D :D :D :D

Re: AMD: Vojna s Intelom už nebude

Pochopitelny krokn tak ako sa vravelo pc budu za chvilu dinosaury a ich dalsi vyvoj bude len v podobe pracovnych stanic. Hral som sa naa tablete s w8 a musim povedatvzecje to riadny skok v pred

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist