AMD povoláva späť Jima Kellera, ktorý firme pomohol vytvoriť najslávnejšie procesory

, Autor: Gudas

Do spoločnosti sa vracia človek, ktorý spolupracoval na procesoroch generácie K7 a K8, zaslúžil sa o zavedenie technológie HyperTransport či 64-bit.

AMD oznámila, že na post viceprezidenta a hlavného architekta procesorového oddelenia príde Jim Keller. Ten doteraz pracoval v Apple, kde sa podieľal na vývoji procesorov série A, použitých v smartfónoch iPhone, tabletoch iPad či Apple TV. Predtým bol vo vedúcej pozícii v P.A. Semi, firme venujúcej sa úsporným mobilným čipom.

Ešte pred týmito zamestnaniami však Keller pôsobil v samotnom AMD, kde pomohol vytvoriť technológiu HyperTransport či x86-64, ktoré boli súčasťou najúspešnejších procesorov v histórii firmy (Athlon 64 a iné). V AMD bol v časoch najväčšej slávy v období procesorov generácie K7 a K8.

Spoločnosť ho však zrejme nepovolala znova vydobiť vedúcu pozíciu na poli tradičných procesorov pre stolné počítače a servery. Hlavným cieľom je dnes prienik na trh mobilných počítačov, tabletov a smartfónov, kde by mal Keller využiť dlhoročné skúsenosti z tejto oblasti.


Jim Keller sa zaslúžil o úspech firmy AMD s procesormi Athlon 64, u Apple zas v prípade čipov pre iPhone a iPad.
 

 

Zdroj: X-bit labs

Kľúčové slová
AMD, procesory
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist