Akcie Facebooku stále klesajú, v USA stráca používateľov

, Autor: Gudas

S Google+ sú ľudia podľa prieskumov spokojnejší.

Hodnota akcií spoločnosti Facebook, prevádzkovateľa rovnomennej sociálne siete, včera opäť o niečo klesli na hodnote po tom, čo bola zverejnená správa od Capstone Investments. Tá hovorí o 1,1% poklese počtu používateľov v "rodných" USA, čo spôsobilo zníženie hodnoty akcií o 0,6%. Informoval o tom Bloomberg.
Je to síce menej ako včerajších 8,1%, stav ako pri vstupe na burzu je však v nedohľadne. Akcie Facebooku odvtedy stratili takmer štvrtinu hodnoty. Strata v štátoch je bolestivá preto, lebo firma zarába najviac práve tu.

Správa tiež hovorí o situácii v 26 krajinách, kde má Facebook väčší ako polovičný podiel na trhu sociálnych sietí. Až v štrnástich z nich sa rast používateľskej základne spomalil, prípadne zaznamenal záporné hodnoty. Tento vývoj môže predpovedať situáciu aj v ďalších krajinách, kde sa Facebook blíži k 50% podielu.

Výsledky korešpondujú v nedávnym prieskumom Reuters, ktorý ukázal že len v jednom z piatich prípadov bola reklama na sociálnej sieti úspešná (používateľ si kúpil produkt). Viac ako tretina opýtaných vtedy prezradila, že používa Facebook menej ako v predošlom období. Za týmto môže stáť aj frustrácia používateľov z neustálej zmeny dizajnu, napríklad naposledy v podobe kritizovanej Timeline osobnej stránky.

Najvážnejší konkurent, Google+, je čo do počtu používateľov trpaslíkom, no ich spokojnosť je podľa prieskumov oveľa vyššia. Svoje výsledky zverejnil American Customer Satisfaction Index, ktorý potvrdil zisk 78 zo stovky bodov, čím sa "plusko" zaradilo hneď za Wikipediu. Facebook na druhej strane zaznamenal pokles z minuloročných 66 bodov spokojnosti na 61 bodov tento rok.

 

Kľúčové slová
Facebook, Google+
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

život je ako cesta vlny na pláž .. facebook ma bohužial len cestu na hor a potom nadol ..

ten debil to mal predat ked sa hovorilo ze ma najvyzsiu hodnotu.. 18-21 miliard $
:D somar :D snad necakal ze to este porastie :D

Konecne pozitivna sprava! :)

Toto je typicke pre socialne siete.

Poslať nový komentár

TOPlist