SK

Silentmaxx Titan – pasívne až do 145W

Silentmaxx Titan je chladič, ktorý si len tak bežne nekúpite, nakoľko ho výrobca (doteraz neznámy, dostaneme sa k tomu neskôr) ponúka len vo svojich PC zostavách.
Titan je chladič, ktorý pasívne zvládne podľa výrobcu až 145W odpadového tepla (aj keď stránka uvádza famózne čísla ako 250W v pasívnom móde a dokonca 400W v aktívnom móde).
Titan je chladič, ktorý je rozmerovo obrovský (2x väčší ako Deepcool Assassin IV).
Titan je chladič, ktorý váži viac ako 2 kilogramy.
Titan je chladič, ktorý musíte pripevniť skrutkami o skrinku, aby ste nepoškodili dosku, či procesor (a ak ho utiahnete príliš, máte po doske...)

Asi chápete, že je Titan unikátny chladič. Sám som zvedavý na tvrdenia výrobcu, že to pôjde pasívne až do 145W.


Predstavenie, špecifikácie

Ako takú predstavu o Silentmaxx Titan máte a keďže sa tento chladič oficiálne nedá kúpiť, neexistujú k nemu ani oficiálne špecifikácie. V úvode som naznačil, že výrobca nie je doteraz pre mňa na 100% známy a dôvod k tomu je pomerne jednoduchý – na hornom kryte síce nájdete názov Silentmaxx ale montážna pätica je identická s Deepcool chladičmi, ventilátory, ktoré výrobca poslal s chladičom sú zase Arctic P12 Silent (aj keď ide o pasívny chladič, výrobca ponúka aktívne chladenie, ktorým dokážete zvýšiť účinnosť chladenia). Vo finále si myslím, že sa na výrobe podieľal Silentmaxx v spolupráci s Deepcool, pričom výber ventilátorov padol na Arctic P12 Silent najmä kvôli faktu, že aj pri 1020RPM sú tieto ventilátory nepočuteľné...

 

 

 

 

 

Špecifikácie, ktoré sa dajú zistiť fyzicky z produktu:

Rozmer: 245x170x130mm

Hmotnosť: 2050g

Počet heatpipe: 7x 7mm

Počet rebier: 30

Kompatibilita: Rovnaká ako Deepcool Assassin IV – Intel LGA 115X/1200/1700/2011/2011-v3/2066 a AMD AM4, AM5

 

Comments (2)
danix64

fanlesstech.com pred par dnami prezdielal od vas tento chladic :) https://www.fanlesstech.com/2024/05/silentmaxx-titan-review.html

Lukáš Lancz

Dik za info, nedostalo sa ku mne

Add new comment
TOPlist