SK

Vďaka iPhonu vždy nájdete stred Mliečnej cesty!

Aplikácia je pomerne jednoduchá, ale presná.

Vytvorenie aplikácie pre mobilný telefón, či už s operačným systémom Android, alebo iOS nie je nič jednoduché, ale vďaka umelej inteligencii sa programovanie stáva dostupnejším aj pre ľudí, ktorí nemajú "nadanie" pre tento druh práce. Jedným z príkladov, že sa to dá, je Matthew Webb, ktorý s pomocou AI ChatGPT vytvoril svoju mobilnú aplikáciu pre smartfóny s iOS.

Prečo Webb vytvoril aplikáciu na sledovanie presného smeru galaktického stredu? Zem sa otáča okolo Slnka, čo každý rok oslavujeme a naša slnečná sústava sa tiež točí okolo galaktického stredu, plus sama o sebe rotuje. Vďaka tomu je určenie stredu našej galaxie pomerne komplikované. Na to, ako vypočítať presnú polohu sa rozhodol Webb využiť služby umelej inteligencie ChatGPT, s pomocou ktorej následne vytvoril aplikáciu, ktorá sa už nachádza v obchode s aplikáciami pre iOS.

Vytvorenie aplikácie si žiadalo položenie presnej série otázok pre AI, vďaka čomu bolo možné vytvoriť aplikáciu. Tieto otázky zahŕňali zložité matematické výpočty. Tvorca aplikácie zároveň dodáva, že aplikácia sa stále nachádza v beta verzii, preto sa sem-tam môže objaviť chyba.

Zdroj: InterestingEngineering,

Komentáre (1)
Martin

Alebo.... chodre do hor v noci a uvidite na vlase oci, kde sa nachadza stred mliecnej drahy

Add new comment
TOPlist