Ultrasone HFI 2400 – slúchadlá so zlatým meničom

, Autor: Broslowski

Dnes si predstavíme tak trochu nezvyčajné slúchadlá. V čom sú však HFI 2400 iné? Dalo by sa napísať, že vo všetkom...

Ultrasone HFI 2400 - Špecifikácie, Balenie

Firma Ultrasone múti vody Hifi sveta už nejaký ten rok. Firma si úspešne buduje zákaznícku základňu najmä vďaka svojmu atypickému prístupu ku konštrukcii ozvučníc. V Ultrasone sa robia slúchadlá, ktoré využívajú rôzne doplnkové pasívne technológie pre vylepšenie celkového zvukového prednesu. Pri modeli HFI 2400 si však Ultrasone pripravil pre zákazníka ešte niečo extra. Ultrasone HFI 2400 majú pozlátené meniče.

Kategória:

HiFi domáce/prenosné

Systém:

dynamické

Typ:

otvorené

Frekvenčná odozva (Hz - kHz):

10-25

Citlivosť (dB/mW, dB/V):

94

Max. vstupný výkon (mW):

Neuvedené

Impedancia (ohm):

70

Hmotnosť (g):

292

Kožený hlavový pás:

Neuvedené

Skladací mechanizmus 3D:

Neuvedené

Dlžka kábla (m):

3,0

Pozlátené konektory:

áno

Základný konektor:

6.3mm

Konvertibilný konektor (adaptér):

6.3mm->3.5mm

 

Špecifikáciami nie sú slúchadlá ničím zaujímavé. Možno však zaujme pomerne nízka impedancia, čo sa pri takých veľkých slúchadlách vidí málokedy. Tento fakt veští pomerne dobré vybudenie z akéhokoľvek zdroja. O tom však neskôr.

Slúchadlá sa konštrukčne radia medzi otvorené modely, aj keď to nemusí byť na prvý pohľad ihneď zrejmé.

Čo je však zaujímavejšie, sú technológie, ktorými sa  Ultrasone pýši vo svojich prospektoch.

Ultrasone používa v modeli HFI 2400 technológiu s názvom S-Logic.

V máji roku 2010 firma Ultrasone AG predstavila svetu novú technológiu s názvom S-Logic. Táto technológia vytvára efekt trojdimenzionálneho priestoru pri použití slúchadiel. Priestor však nie je nijak extrémne nafúknutý do šírky. Pôsobí veľmi prirodzene. Táto technológia má simulovať pocit správania akustickej vlny vyslanej z reproduktora, ktorý sa nachádza ideálne umiestnený v trojuholníku pred poslucháčom.

 

Akustická vlna sa vysiela mimo sluchovod, čím sa núti k mnohým reflexiám o telo vnútornej ozvučnice. Výsledný efekt je skutočne zaujímavý a pri slúchadlovom posluchu jedinečný. S-Logic však zároveň chráni vaše uši. Keďže je menič voči sluchovodu posunutý, rapídne sa zníži akustický tlak na bubienok. Ultrasone udáva pokles až o 40% (3-4 dB).

Ak patríte k profíkom alebo len k nadšencom, ktorí nosia slúchadlá denne a ako-tak vám záleží aj na vašom zdraví, určite Vás zaujme ďalšia technológia s názvom Ultrasone – ULE-TECHNOLOGY MU METAL SHIELDING. O čo ide? Každý jeden magnet, použitý v elektrodynamickom meniči, produkuje nízkofrekvenčné vlnenie pri prevode elektrického signálu na akustickú vlnu. Toto žiarenie, tak ako každé iné, do určitej miery vplýva na človeka, či zariadenia. MU METAL SHIELDING zaručuje odfiltrovanie až 98% žiarenia v porovnaní s nechránenými meničmi. Slúchadlá je teda možné použiť aj v prostredí, v ktorom sa kladú vysoké nároky na elektro - magnetickú kompatibilitu.

Ultrasone teda ku každým slúchadlám pridáva, pre niekoho malý, bonus v podobe technológií, ktoré sa nestarajú len o kvalitnejší a vernejší prednes, ale aj ochranu poslucháča, čím priamo vplývajú na dĺžku pohodlného posluchu.

 

Balenie

Slúchadlá sú zabalené v pomerne jednoduchej kartónovej škatuli, ktorá je celá potlačená produktovou fotografiou a textom. Obal je pevný, k čomu prispieva aj vnútorná výstielka, taktiež z kartónu.

V balení okrem samotných slúchadiel nájdete aj odpojiteľný kábel. Kábel je ukončený 3,5 mm jack konektorom. Nechýba však redukcia, s ktorou nasunutím na pôvodný 3,5 mm jack spravíte 6,3 mm jack.

K tradičnému príslušenstvu Ultrasone pribaľuje ochranné transportné vrecko a DEMO CD s kvalitnými nahrávkami.

 

Kľúčové slová
HFI 2400, slúchadlá, Ulstrasone, Ultrasone HFI 2400 review, zvuk
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

TOPlist