Vega 56@64 je rovnako rýchla ako Vega 64

, Autor: Ján Kisty

Nové high-endové Vegy prišli na trh celkom nečakane (zle), aj keď už dlhšie mnoho odborníkov i počítačových laikov predpokladalo, že Vega bude sklamaním. Nakoniec v pozitívnom svetle prekvapuje slabšia zo sestier Vega 56.

Ako to u  AMD býva zvykom, kartu je možné čiastočne odomknúť nahratím BIOSu z Vegy 64. Na niektorých weboch už karta prešla pár testami a rozdiel vo výkone s BIOSom z V64 je celkom značný. Nárast výkonu je od 9 – 10%. Karta s takýmto nárastom je tesne za V64 (1,5 – 2%). Po pretaktovaní už dokonca vedie o ďalších 7-8%. Pripomíname, že sa neodomykajú jadrá ale zvyšuje napätie a zároveň aj možnosti taktovania samotných HBM pamätí (z 800 na +/-950 MHz), posúva power-limit a taktiež sa posúva tepelná ochrana.

Zdroj: videocardz

 

Kľúčové slová
AMD Radeon
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Vega 56@64 je rovnako rýchla ako Vega 64

AMD sa (skoro) spamätalo na poli CPU, kedy sa zobudia na poli GPU? Posledná "decentná" od nich bola pravdepodobne RX480/580 s ideálne nastavenou cenou (po zlacnení). Do budúcna nemám čo kúpiť, od zeleného grcu viac nechcem nič, ale ani AMD neponúka nič normálne. Mám zostať na integrovanej a hrať Super Mario 64 na 5FPS? :'(

Re: Vega 56@64 je rovnako rýchla ako Vega 64

co mas proti nvidii je to uspesna korporacia s kvalitnymi procesormi

Re: Vega 56@64 je rovnako rýchla ako Vega 64

na rozdeil od nvidie som mal s AMD vzdy len problemy... co sa tyka softwerovej kompatibility s ovladacmi atd... totalka 3 roky stara karta je skoro nepouzitelna lebo vykazuje miliony chyb s novym softwarom... totalny bullshit.

Re: Vega 56@64 je rovnako rýchla ako Vega 64

ja mám zase opačnú skúsenosť Nvshit nikdy ani zadarmo ATi a AMD úplne v pohode ide všetko a bez akýchkoľvek problémov.

Poslať nový komentár

TOPlist