Vega 56@64 je rovnako rýchla ako Vega 64

, Autor: Ján Kisty

Nové high-endové Vegy prišli na trh celkom nečakane (zle), aj keď už dlhšie mnoho odborníkov i počítačových laikov predpokladalo, že Vega bude sklamaním. Nakoniec v pozitívnom svetle prekvapuje slabšia zo sestier Vega 56.

Ako to u  AMD býva zvykom, kartu je možné čiastočne odomknúť nahratím BIOSu z Vegy 64. Na niektorých weboch už karta prešla pár testami a rozdiel vo výkone s BIOSom z V64 je celkom značný. Nárast výkonu je od 9 – 10%. Karta s takýmto nárastom je tesne za V64 (1,5 – 2%). Po pretaktovaní už dokonca vedie o ďalších 7-8%. Pripomíname, že sa neodomykajú jadrá ale zvyšuje napätie a zároveň aj možnosti taktovania samotných HBM pamätí (z 800 na +/-950 MHz), posúva power-limit a taktiež sa posúva tepelná ochrana.

Zdroj: videocardz

 

Kľúčové slová
AMD Radeon
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

AMD sa (skoro) spamätalo na poli CPU, kedy sa zobudia na poli GPU? Posledná "decentná" od nich bola pravdepodobne RX480/580 s ideálne nastavenou cenou (po zlacnení). Do budúcna nemám čo kúpiť, od zeleného grcu viac nechcem nič, ale ani AMD neponúka nič normálne. Mám zostať na integrovanej a hrať Super Mario 64 na 5FPS? :'(

Re: Vega 56@64 je rovnako rýchla ako Vega 64

co mas proti nvidii je to uspesna korporacia s kvalitnymi procesormi

Re: Vega 56@64 je rovnako rýchla ako Vega 64

na rozdeil od nvidie som mal s AMD vzdy len problemy... co sa tyka softwerovej kompatibility s ovladacmi atd... totalka 3 roky stara karta je skoro nepouzitelna lebo vykazuje miliony chyb s novym softwarom... totalny bullshit.

Re: Vega 56@64 je rovnako rýchla ako Vega 64

ja mám zase opačnú skúsenosť Nvshit nikdy ani zadarmo ATi a AMD úplne v pohode ide všetko a bez akýchkoľvek problémov.

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist