Tesla má konečne vo vlastníctve doménu tesla.com

, Autor: kupcik
 
Elon Musk môže byť zas o niečo spokojnejší, keďže sa mu konečne podarilo úspešne získať do vlastníctva doménu tesla.com.

Vlastníctvo internetovej domény s rovnakým názvom ako je názov firmy, je v Spojených štátoch amerických veľkou vecou. Aj Elon Musk, zakladateľ spoločnosti Tesla Motors, dlho túžil po získaní domény tesla.com aby ju mohol využívať ako stránku pre svoju automobilku. Koncom minulého týždňa sa mu tento cieľ podarilo úspešne splniť.
 
 
Celých 24 rokov vlastnil doménu tesla.com americký občan menom Stu Grossman. Ten ju odkúpil v roku 1992, pretože bol veľkým obdivovateľom balkánskeho vynálezcu a používal ju pre súkromné účely. Celý proces zmeny vlastníka domény je však zahalený rúškom tajomstva. Nie je isté či ju doterajší majiteľ predal spoločnosti Tesla Motors, alebo sa jednoducho vzdal práv na doménu.
 
Každopádne, ak používateľ zadá do vyhľadávacieho poľa doménu tesla.com, bude automaticky presmerovaný na hlavnú stránku spoločnosti Tesla Motors. Zisk domény dáva Muskovi aj príležitosť na zmenu názvu spoločnosti, ak by sa pre takýto krok v budúcnosti rozhodol.
 
Zdroj: bloomberg
 
Kľúčové slová
Elon Musk, Musk, Tesla, Tesla Motors
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist