Prvý lietajúci automobil je certifikovaný na let a môžete si ho predobjednať

, Autor: Ján Kisty

Poznáte slovenský lietajúci automobil AeroMobil? Nie?! Firma už pár rokov prezentuje lietajúci automobil, na vývoji ktorého pracuje.

Vozidlo slovenskej spoločnosti má ešte dlhú cestu pred uvedením na trh a finalizovaním, aj keď podľa výrobcu sa produkt mal dostať na trh už vlani. Opäť ale platí, že úspech zožal ten, kto prišiel prvý na trh. Dánska spoločnosť PAL-V oficiálne získala status „prvé komerčné lietajúce vozidlo“. Auto teda dostalo certifikáciu a môže oficiálne lietať (mimo experimentálneho povolenia). Na rozdiel od Aeromobilu je toto riešenie podobné helikoptére, keďže má rotor.

Najlacnejšia verzia Liberty Sport stojí 400 000 amerických dolárov. Automobil je osadený motorom s výkonom 197 koní, ktorý dokáže ísť po ceste rýchlosťou 160 kilometrov a má dojazd viac než 1000km. V móde lietadla dokáže uháňať rýchlosťou 170km/h a má dolet približne 500 kilometrov. Za 600 000 dostanete letecké hodiny či niektoré elektronické vylepšenia, ako je elektrické kúrenie.

Mimochodom, prepínanie režimov trvá asi 5 minút.

Zdroj: techspot

 

Kľúčové slová
lietajúce autá, zaujímavosti
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Prvý lietajúci automobil je certifikovaný na let a ...

Obycajny virnik s karoseriou auta, nic prevratne! Za toto 400k USD? Ved tam nic nie je vymyslene, len spravne poskladane uz existujuce :)

Re: Prvý lietajúci automobil je certifikovaný na let a ...

Aeromobil aspon vidno na videach realne lietat. Toto je len render akoby to ani neexistovalo... Divne

Re: Prvý lietajúci automobil je certifikovaný na let a ...

Viete dodať údaje ako použité palivo, maximálna výška letu, je to naozaj lietajúce auto alebo helikoptéra na kolesách? Dokáže sa vznášať bez horizontálneho pohybu? Vie sa pohybovať aj iba vertikálne? Podľa obrásku si myslím že rotor je len hnací zdroj a krídlá usmerňujú prúdenie vzduchu. Je to LACNÉ prestige auto za predraženú sumu. Ale aspoň už aj toto máme a vždy prvý určuje trhové ceny.

Re: Prvý lietajúci automobil je certifikovaný na let a ...

Jazdné vlastnosti na prd a letové ešte viac.

Poslať nový komentár

TOPlist