nVidia nastaví grafické detaily hier za vás - službou GeForce Experience

, Autor: Gudas

Podľa nVidie sa až 80% hráčov neunúva ladiť nastavenia detailov v hrách a nemá tak ideálny pôžitok. Päť rokov vyvíjaný projekt to má radikálne zmeniť.

Ak ste si v posledných rokoch skúsili nejakú tú hernú novinku, určite ste boli neraz zaskočení enormným množstvom nastavení kvality, ktoré hra vo svojom menu ponúka. Štandardné nastavenie detailov a rozlíšenia je prakticky vždy nevyhovujúce, no na druhej strane zložité technické pojmy ako napríklad "radial blur quality" odrádzajú od toho, aby sa človek púšťal do ladenia týchto vecí. Aj toto je jeden z dôvodov, prečo majú herné konzoly taký veľký úspech - u nich stačí hru spustiť a všetko je pripravené, so zaručeným výkonom a dobrou vizuálnou stránkou.

Niečo podobné chce nVidia dosiahnuť aj na platforme PC - osobných počítačov ako herných zariadení. Už po dobu piatich rokov interne pracuje na novej službe, ktorú oficiálne nazýva GeForce Experience. Zjednodušene sa dá povedať, že ide systém server - klient, kedy na strane servera sú superpočítače spoločnosti nVidia a na strane klienta malý program na počítači používateľa. Servery sa starajú o hľadanie, analýzu a zbieranie všetkých možných kombinácií nastavení hry, verzií ovládačov, modelov grafických kariet, procesorov a operačných systémov. Pre používateľa bude výstupom zo služby GeForce Experience to, že jediným klikom sa nastaví hra tak, aby bežala na jeho konkrétnom počítači čo najlepšie - po stránke výkonu aj grafických detailov.

Výsledkom by teda mal byť podobný zážitok ako u herných konzol - teda spustenie hry bez nutnosti meniť a ladiť nastavenia, pričom by sa zachovali všetky výhody počítačov. Okrem toho sa spolu so stiahnutím optimálnych nastavení aktualizujú aj ovládače, ktoré by mohli opraovať chyby pri konkrétnej hre, prípadne zvyšovať výkon.

Testovacia prevádzka sa má začať 6.6.2012.

Zdroj: TheVerge

Kľúčové slová
GeForce, GeForce Experience, grafické karty, nVidia, počítačové hry
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

GJ Nvidia. Ďalší krok vpred.

Poslať nový komentár

TOPlist