Filmové štúdiá pri boji s pirátstvom podkopávajú aj vlastné reklamné kampane

, Autor: Gudas

Zverejnený zoznam stránok na výmaz z databázy Google ukazuje aj trápne prešľapy filmových štúdií, ktoré považujú za nelegálne aj oficiálne trailery či informačné články.

Google v posledných dňoch začal zverejňovať podstatne detailnejšie informácie o tom, kto a aké stránky požaduje vymazať z jeho databáz vyhľadávania. Jedná sa pri tom o prípady, ktoré majú porušovať autorské práva, teda predovšetkým on-line dátové úložiská (ako napr. odstavený Megaupload), či diskusie a torrent portály. Pri pohľade na niektoré požiadavky zo strany nahrávacích a filmových štúdií však možno získať pochybnosti, či majú zodpovední pracovníci "všetkých päť pohromade".

Ako príklad možno uviesť film Wrath of the Titans. Tu chce štúdio Warner Brothers okrem iného vymazať odkazy smerujúce na filmovú databázu IMDB, či dokonca oficiálne upútavky na portáli Apple.com a Hulu.com. Tým sa to však nekončí, štúdio považuje za porušenie autorských práv aj články na renomovanom serveri Guardian.co.uk alebo BBC America, spolu so zoznamom kín, kde sa dá film pozrieť.

Najznámejšia databáza filmov IMDB však neporušuje autorské práva iba podľa Warner Brothers, podobné požiadavky na stiahnutie odkazov mali aj štúdiá Paramount Pictures, NBC Universal a iné. Korporáciám zjavne prekáža, aj keď niekto o ich filme či hudobnom albume čo i len píše, ako dokazuje napríklad požiadavka na výmaz odkazu recenzie albumu Own The Night, ktorá bola zverejnená na portáli Guardian.co.uk.

Opis viacerých kurióznych prípadov prináša server TorrentFreak.

Google však našťastie nepristípi na všetky požiadavky a údajne veľké percento z nich zamietne a zo svojich výsledkov vyhľadávania neodstráni.

 

Kľúčové slová
autorské práva, Google
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Asi im prekáža, že na IMDB sú hodnotenia bežných ľudí a nie podplatených kritikov. S pirátstvom to nemá nič spoločné.

fuj fuj fuj; GO ANONYMOUS ! :-D

Ja som za!!! Nech to všetko zablokujú .. potom sa aspoň nenajde nik kto by tie sr*cky pozeral :D

dobry obrazok :D

Poslať nový komentár

TOPlist