Asus Xtion – Asus uvádza systém pre ovládanie PC pomocou celého tela

, Autor: Broslowski

Zariadenie využíva špeciálne snímače pohybu, vďaka ktorým je podľa výrobcu ovládanie presné a zároveň intuitívne. 

Nechýba ani jednoduché užívateľské rozhranie, ktoré prispieva ku interaktivite pri hraní hier, prehliadaní médií či surfovaní na internete.

Zariadenie možno pripojiť cez rozhranie USB čo umožní konektivitu ku akémukoľvek PC, notebooku či ultrabooku. Xtion ponúka aj špeciálne navrhnuté aplikácie pre služby akými sú Facebook, Pcicasa, či Flickr. Nezabudlo sa ani na najpopulárnejší video server Youtube, ktorý možno ovládať za pomoci špeciálnej aplikácie, ktorá bola navrhnutá presne pre tento systém.

Xtion používa webový prehliadač Kylo s integrovanou podporou ovládania za pomoci gest. Obsahuje priame odkazy na viac ako 30 obľúbených webových stránok. Zároveň možno zadávať text s využitím virtuálnej klávesnice, ktorá sa objaví na obrazovke.

Pomocou Xtion možno hrať aj počítačové hry. Zážitok z Kinectu možno teda preniesť aj na stolné PC.  Momentálne sú dostupné nasledujúce hry: Virtual Tennis 4, Need for Speed: Hot Pursuit, Street Fighter 4, Fruit Ninja a samozrejme Angry Birds. Podľa výrobcu sa podpora hier pomaly ale isto rozrastá.

 

Služba Xtion Store

Užívatelia Xtion nájdu vždy aktuálny obsah v podobe hier a aplikácii v Xtion Store. Obchod je integrovaný priamo do užívateľského rozhrania systému Xtion.

Xtion sa dodáva s bezplatným balíčkom troch hier, ktoré boli vyvinuté práve pre tento produkt. Hry Beatbooster a DanceWall ponúkajú preteky a divokú tanečnú akciu, v oboch prípadoch s podporou režimu viacerých hráčov. MayaFit privedie do vašej obývačky osobného fitness trénera.

 

Dosah

0,8 m až 3,5 m

Rozhranie

USB 2.0

Zorné pole

58° H, 45° V, 70° D

Systémové požadavky

Procesor: Intel® Core™ i3 nebo AMD Athlon™ II X4 a vyšší
Operačná pamáť: 2 GB a více
Operačný systém: Windows® 7
Grafická karta: AMD Radeon™ HD 5450/1GB nebo NVIDIA® GeForce® 210/1GB a vyšší

Software

Xtion Portal
Tri pribalené hry s podporou pohybového ovládánia: BeatBooster, MayaFit, DanceWall

Rozmery

18 cm ×3,5 cm ×5 cm

 

Cena produktu: 3190 kč

Zdroj: TS ASUS

 

Kľúčové slová
ASUS, Xtion
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

ja som takyto system nikdy nechapal.. preco by clovek skakal s raketou pred PC a pozeral jak proti nemu hra script ako by isiel vonku zahrat tenis s kamaratom.. jedine ak by sa im nechcelo zberat lopticky ... ale tak zas mozu zobrat aj psa :D

Poslať nový komentár

TOPlist