SK

HP nechtiac prezradil existenciu AMD R9 380 karty

 
Hewlett-Packard predstavil novú sériu výkonných all-in-one desktop počítačov, v ktorých je na výber aj zatiaľ neuvedená grafická karta AMD Radeon R9 380.

Nové počítačové zostavy sa volajú Envy a Envy Phoenix. Obe zostavy predstavujú výkonné počítače, v ktorých si miesto nájdu Intel Haswell-E procesory, DDR4 pamäte a SSD. Zaujímavá je však voľba grafickej karty, ktorou môže byť aj zatiaľ neexistujúci AMD Radeon R9 380. HP ponúka túto kartu od AMD, alebo GeForce GTX 980 od nVidia.
 
 
V iných zostavách HP Pavilion sa zas v ponuke objavili karty AMD Radeon R7 A330 a Radeon R7 A360. Písmeno "A" v názve grafických kariet sme u AMD ešte nevideli a tak sa predpokladá, že ide taktiež o nové karty. V tomto prípade však zrejme pôjde o grafické karty pre notebooky.
 
AMD oficiálne stále nepotvrdilo existenciu R9 380 ani R7 A330 či R7 A360. Množiace sa uniknuté informácie však naznačujú, že uvedenie novej generácie AMD kariet sa skutočne blíži.
 
Dostupnosť nových HP AIO počítačov je naplánovaná na jún. HP však odmietlo komentovať, či sú uvedené karty novými kartami, alebo ide o preznačené modely predchádzajúcej generácie.
 
Zdroj: techspot
 
Add new comment
TOPlist