Creative Inspire T6160

, Autor: Broslowski
Dnes si predstavíme reproduktory značky Creative, ktoré nám na otestovanie zapožičala spoločnosť SOFOS. Ide o 5.1-tkové reproduktory, relatívne kompaktných rozmerov, vhodné najmä pre použitie s domácim kinom. Pozerajúc na ich cenu sa spolu spýtame, ponúknu, ako sa vraví, za málo peňazí veľa muziky? Uvidíme ...

Balenie & Dizajn & KonštrukciaTechnické špecifikácie

Výkon reproduktorov:
6 wattov RMS každý kanál (5 kanálov)
20 wattov RMS - subwoofer
Frekvenčný rozsah: 40 Hz - 20 kHz
Odstup signálu od šumu: >75 dB
Hmotnosť produktu: Reproduktor 320g, subwoofer 3.5kg
Rozmery (V x Š x H) v mm: reproduktor 150 x 75 x 90 mm, subwoofer 260 x 160 x 190 mm

Balenie

Reproduktory sú zabalené v obyčajnej kartónovej krabici s potlačou. Po otvorení krabice sa nám naskytne pohľad na prvé tri reproduktory, manuál a stručný ilustrovaný návod na zapojenie reproduktorov (je naozaj písaný pre laikov, takže preblém so zapojením nebude mať nik). Každý je zabalený separátne v klasickom bielom penovom obale. Pod týmito reproduktormi sa nachádza veľký a mohutný subwoofer, prepojovacie káble a dva zbytkové reproduktory.Každý reproduktor je opatrený ochrannou fóliou, ktorá chráni produkt pred poškodením pri preprave k  zákazníkovi.

Balenie je jednoduché, avšak účelné. Medzi jednotlivými reproduktormi sa nachádzajú priehradky z kartónu. Hodnotím to pozitívne pretože pri prenášaní reproduktorov je možné ich veľmi rýchlo a efektne poskladať do škatule, v ktorej má všetko svoje miesto, tak nehrozí žiadne poškodenie reproduktorov pri prenášaní.

Dizajn, konštrukcia

Dizajnovo reproduktory nijako nevychádzajú z radu, no nemôžem napísať, že by boli škaredé (osobne sa mi vzhľadovo páčili pretože mám rád strohý dizajn). Koncepciou ide o klasické 5.1-tkové reproduktory bez akýchkoľvek výstredností. Za spomienku však zopár vecí stojí.

Reproduktory majú leský povrch, takže sa veľmi rýchlo zaprášia a „uchytajú“, no čierna lesklá farba vyzerá naozaj dobre a hodí sa k väčšine televízorov či LCD panelov.Na každom reproduktore určite zaujme ochranná sieťka. Sieťka je natoľko hustá, že nehrozí, aby sa cez ňu dostali nejaké nečistoty. Trúfam si dokonca povedať, že ani miniatúrne čiastočky prachu nepreniknú na membránu reproduktora.Čo ma prekvapilo, je tvar centrálneho reproduktora. Vyzerá úplne rovnako ako ľavý či pravý reproduktor, dokonca sa nelíši ani od zadných reproduktorov. Býva zvykom, že centrálny reproduktor býva odlíšený od ostatných tvarom.

Subwoofer tiež neočaril. Obyčajná masívna drevená bednička na štyroch podstavcoch s basreflexom vsadeným v čelnej časti subwoofera. Čo prekvapilo, bolo umiestnenie reproduktora. Reproduktor je umiestnený zospodu subwoofera a nie je vôbec chránený pred vonkajším poškodením! Treba si teda dávať pozor kde a ako ho umiestníte, pretože samotná membrána reproduktora je veľmi náchylná na poškodenie. V subwooferi sa nachádzajú samozrejme aj zosilňovače a elektronika celých reproduktorov, vrátane transformátora (aj preto tá váha subwoofera 3,5 kg).

Zo zadnej strany subwoofera sa nachádzajú vstupné konektory na pripojenie jednotlivých reproduktorov, tri výstupné jack konektory (každý kanál má vlastný konektor), káble vedúce do regulátora hlasitosti, dvojpolohový prepínač na zapnutie reproduktorov a regulátor basov. Reproduktory sa pripájajú do subwoofera pomocou cinch konektorov.

Regulátor hlasitosti je jednoduchý s klasickou zelenou LED diódou, ktorá slúži na indikáciu zapnutia reproduktorov. Samotný regulátor je potenciometrický, čiže pri dlhšom používaní je možné predpokladať šum pri regulovaní hlasitosti, ktorý je väčšinou spôsobený prachom na dotykových plôškach potenciometra. Za hlavné mínus regulátora hlasitosti považujem jeho hmotnosť, ktorá je snáď nemerateľná. Regulátor je tak ľahký, že je takmer nemožné ho mať položený v stabilnej polohe na stole. Stále sa krúti do strán podľa polohy káblov. Výrobca mohol do regulátora vložiť nejaké malé závažie.Na každom elemente zostavy je vyrazené vkusné logo výrobcu.Pridať komentár

Posledné komentáre

Predmet Autor Dátum
Re: Creative Inspire T6160 Ridick 11. október 2010 - 22:42
.. broslowski 1. apríl 2010 - 9:33
zvuk ANAKONDA47 1. apríl 2010 - 7:57
..presne ako pises broslowski 30. marec 2010 - 23:31
Michael Jackson vacropoli 30. marec 2010 - 21:32
.. broslowski 30. marec 2010 - 18:44
šum trafa? tomkocur 30. marec 2010 - 17:57
sum broslowski 30. marec 2010 - 16:40
sum anakonda47 30. marec 2010 - 16:26
cena.. broslowski 30. marec 2010 - 16:18
TOPlist