Corsair K65 RGB Rapidfire - hráči, zbystrite pozornosť

, Autor: Michal Kiradžiev

Výnimočne (zo zvedavosti) sme siahli po modeli bez numerického bloku. Corsair tento typ klávesníc označuje skratkou K65, v tomto prípade s prívlastkom Silent RGB upresňujúcim typ použitých spínačov i podsvietenia.

Corsair K65 RGB Rapidfire - Úvod, Špecifikácie

Hoci od predstavenia nových Cherry spínačov ubehlo už niekoľko mesiacov, reálny produkt s osadenými CherryMX Speed sme dostali do rúk len nedávno. CherryMX Speed (a tiež CherryMX Silent) sú ďalším hmatateľným výsledkom tesnej spolupráce Cherry a Corsair, ktorého klávesnice sú zatiaľ jedinými exkluzívnymi nositeľmi "zrýchlených" a "stíšených" spínačov.

CherryMX Speed (strieborné zafarbenie bežca)  vychádzajú z lineárnych Red spínačov s výrazne upraveným bodom aktivácie - 1,2mm namiesto 2,0mm (-40%) i celkovej dráhy spínača, ktorá sa skrátila o 0,6mm zo 4,0mm na 3,4mm (-15%). Ostatné charakteristiky zostali po starom.

Rovnaký základ výrobca volil aj pre Silent spínače, ktoré sú navyše dostupné aj v čiernom prevedení (tuhší stisk). Opäť sa tak jedná o lineárny spínač, kde medzi bežec a hornú časť puzdra inžinieri vložili akýsi "tlmič" minimalizujúci zvuk doklepnutého spínača. Klávesnicu s týmto typom spínačov sme zatiaľ neskúsili, na Youtube však nájdete množstvo videí porovnávajúcich hlučnosť spínačov. Jedno za všetky...

Testovaný kúsok teda obsahoval strieborné (Speed) spínače a zo zaujímavosti sme tentokrát siahli po modeli bez numerického bloku, tzv. tenkeyless. Takýto typ klávesníc v Corsair portfóliu nesie označenie K65, v tomto prípade s prívlastkom RGB Speed upresňujúcim typ použitých spínačov i prítomnosť RGB podsvietenia.

 

Balenie, Príslušenstvo

Americký výrobca ku klávesniciam spravidla pribaľuje slušnú porciu príslušenstva. Nechýbajú alternatívne klobúky WASDFEQR (D a W v dvoch verziách s rôznym sklonom hornej pogumovanej plôšky), plastové kliešte na demontáž klávesov, brožúrka s návodom a záručný list. 

 

 

Špecifikácie

Corsair K65 RGB Rapidfire
Materiál
hliník, plast
Typ spínačov
mechanické CherryMX Speed RGB
Dĺžka kábla
~2m
Rozmery
355mm (šírka)
166mm (hĺbka bez opierky)
38mm (výška)
Hmotnosť 0,86kg
Operačný systém
Windows
Orientačná cena
Corsair CH-9110014 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
Stránka produktu Corsair K65 RGB Rapidfire

Kľúčové slová
Corsair, K65 RGB Rapidfire, K65 RGB Rapidfire review, mechanická klávesnica, progaming, STRAFE, STRAFE RGB review, STRAFE RGB Silent
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

TOPlist