Zotac Z68 ITX-WiFi – malý borec

Je až neuveriteľné, čo všetko dokázal Zotac „vtesnať“ na základnú dosku s rozmerom 17x17 centimetrov. Ako bonus vie Z68 ITX WiFi aj slušne pretaktovať najnovšie Core i7.


Zotac Z68 ITX-WiFi – Úvod

Zotac ako výrobcu počítačového hardvéru poznáme hlavne vďaka grafickým kartám, miniatúrnym „all-in-one“ počítačom a základným doskám. Nie však úplne bežným, tam je trh presýtený a konkurencia priveľká. Namiesto toho sa orientuje na rozmer mini-ITX, čo je presne 17 krát 17 centimetrov priestoru pre kompletnú výbavu, na ktorú je inak k dispozícii podstatne viac miesta.

S týmito základnými doskami sa vedia chlapci zo Zotac-u skutočne vyhrať. Bežným štandardom býva začlenenie WiFi sieťovej karty, kompletne pasívne chladenie integrovaného procesora, či dokonca grafický čip nVidia GeForce GT 430 priamo na doske. Na to si len tak hockto netrúfne.


Plnohodnotný podvozok pre Sandy Bridge, k tomu WiFi, USB 3.0 a integrovaná GeForce GT430? Pre Zotac tá správna výzva

Tieto dosky pritom nájdeme pre každú modernú platformu aj vo viacerých verziách výbavy, či už je to socket Intel LGA1155 pre Sandy Bridge, integrované Atom-y, nové AMD Fusion atď. Ak sa chystá stavba malého počítača do obývačky, máva práve Zotac najlepšiu ponuku.

Pre zvláštne príležitosti, keď by ste chceli svoje mini-pécéčko aj pretaktovať, si tento výrobca pripravil jednu špecialitku s názvom Z68 ITX WiFi. Má najlepší čipset pre najvýkonnejšie procesory dneška, neskutočne bohatú výbavu a ak by sme mali veriť slovám Zotac-u, tak si poradí aj so slušným overclockingom.

Pravda alebo len sľuby? Poďme sa pozrieť na krásavicu zblízka...

Komentáre (5)
Mugwai
Pekné, výstižné a dobre sa čítajúce zhrnutie. Vytkol by som snáď len to, že pršteky sú rýchlejšie ako oči a nezaškodilo by si to po sebe aj prečítať, prípadne dať niekomu prečítať, pred umiestnením na stránku. Na toľko chýb (napr. chýbajúcich písmen v slovách) u teba nie som zvyknutý: hockto, čispet, sôsobom, najtelejších, atd.atd..
Michal Kiradžiev
Dik za upozornenie. Uz by to malo byt ok.
passco
Pekna doska a recenzia :) Urcite by sa dal z toho spravit nejaky luxusny mini prenosny PC :)
misog
nuz nakolko je to taka mala doska a priam sa nuka na HTPC dalo by sa zaradit test FULL HD filmov a vytazenost jadier? dakujem.
Gudas
To by bol test procesora, nie dosky...
Pridať nový komentár
TOPlist