Zanalyzovali sme, ako ste nám naložili. :-)

Minulý mesiac sme si od vás vypýtali spätnú väzbu s prísľubom, že s výsledkami sa s vami podelíme. Zapojila sa necelá štvrť tisícka čitateľov. Tu je vyhodnotenie.

Aby sme spresnili čísla, vyplnený dotazník nám zaslalo presne 239 čitateľov a musíme sa priznať, že v také číslo sme sami nedúfali. Poniektorí ste sa rozpísali a najdlhšia odpoveď mala presne 2.262 znakov (kompletný dotazník 3.158 znakov)!

Začali sme jednoduchšími otázkami, kde ste mali na výber jednu, prípadne viac možností. Prvá sa zameriavala na periodicitu návštev na stránkach pc.zoznam.sk. Až 91% z vás navštevuje naše stránky niekoľko krát za týždeň, z toho 61% denne.

V drvivej väčšine máte pc.zoznam.sk medzi obľúbenými položkami (75%), druhou najväčšou skupinou (29%) sú čitatelia, ktorí sa k nám dostávajú cez iné stránky (fórum, topky.sk, zoznam.sk, atď). V tejto otázke ste mohli označiť viac, než jednu odpoveď.

Výsledky tretej otázky nám trošku zdvihli sebavedomie. :-)) 67% respondentov si myslí, že pc.zoznam.sk nemá na Slovensku konkurenciu, niečo vyše štvrtina za najväčšieho konkurenta označuje server zive.sk. Do voľného políčka "iné" ste najčastejšie vpisovali diit.cz/cdr.cz, resp. iné zahraničné (poväčšinou anglicky píšuce) weby.

Štruktúra a rozloženie obsahu vám vyhovujú, za priemerné, resp. podpriemerné ich označilo len 5% odpovedajúcich. V tomto smere chystáme menšie zmeny/preusporiadanie obsahu, ktoré naostro nasadíme v priebehu niekoľkých mesiacov (dúfame, že tých 57% sa presunie z "dobré" do "výborné" :-)).

 

Zostávajúce odpovede na otvorené otázky, ktoré obsahujú pre nás tie najpodstatnejšie aj najcennejšie informácie, je nemožné zosumarizovať do nejakých tabuliek, či grafov. Prešli sme ich všetky do jednej, čítanie vskutku inšpiratívne (a že to bol fajn redakčný víkend v Nízkych Tatrách :-)).

Inkriminovaný tatranský víkend. Zľava: RP (Pavol Bobik), MBG (Martin Bago), crux2005 (Matej Koleják), GABO (Gabriel Očenáš), broslowski (Michal Grác, král). Foto: sm_oOx^ (Michal Kiradžiev) :-)

Dohromady ste nám zaslali 110.243 znakov textu (t.j. zhruba 61 normostrán, v priemere 461 znakov na respondenta). Z pochopiteľných dôvodov uvádzame len zopár odpovedí, ktoré berte ako reprezentatívnu vzorku, zďaleka však nie všetky nápady...

 

Otázka #4: V čom je pc.zoznam.sk lepšie ako konkurenčné magazíny?

- Fórum - odpoveď, ktorá sa objavuje nespočetne veľa krát. Oceňujete najmä odbornosť a ochotu užívateľov/prispievateľov fóra a striktne moderovaný a udržiavaný bazár
- Novinky z oblasti vedy
- nezaujaté/objektívne recenzie
- stručnosť, prehľadnosť, vecnosť článkov
- píšeme v slovenčine
- pravidelný cenový prehľad

 

Otázka #5: V čom je pc.zoznam.sk zaostáva za konkurenčnými magazínmi?

Tu môžeme súhrn odpovedí obmedziť na tú, ktorá rezonuje suverénne najčastejšie - v porovnaní o konkurenčnými magazínmi u nás nachádzate menej recenzií a denného spravodajstva...

 

Otázka #6: Aký typ obsahu vám na pc.zoznam.sk chýba, ktorý by ste naopak obmedzili, prípadne posilnili?

Vo všeobecnosti vám chýbajú: recenzie lacnejších komponentov pre "bežných" ľudí, porovnávacie recenzie, nákupná poradňa, testy softvéru, tabletov, komponentov pre vodné chladenie a mnohé ďalšie.

 

Toľko k analýze otázok. Spätnú väzbu máme, lopta je na našej strane. Veríme, že sa nám veľkú časť vašich dobrých nápadov a požiadaviek podarí realizovať. Tento článok berte ako začiatok lepších časov... :-))

Poďme však na tie príjemnejšie záležitosti. Dvom kritikom sme prisľúbili odmenu, sľub plníme. Tu sú:

 

chladič Enermax ETD-T60-VD

výherca: Robert Zima, Košice

 

skrinka Enermax Ostrog

výherca: Adam Štefánik, Trenčín

 

Gratulujeme a ĎAKUJEME!

 

Komentáre (2)
SpaceExplo
Dovolim si jednu vlastni poznamku (spise prani) k obsahu, resp. jeho cetnosti - prosim neprezente to! Jsem presvedcen, ze vasi ctenari uprednostni kvalitu pred kvantitou! (minimalne ja rozhodne ano). Ja vim, ze nejste pubertaci (a i proto vas ctu rad), ale radeji to napisu (sem uz holt takovej). Co se tyce rubrik, ktere Vam chybi - u toho se vzdy ztrhne obrovska bitka. Sestaveni pocitace je v dnesni dobe vyberu mnoha ruznych komponent od mnoha ruznych vyrobcu tak individualni zalezitost, ze to snad ani nelze napsat/doporucit tak, aby se kolem toho neremcalo jako na Vaclavaku. V kazdom pripade, drzim Vam palce, budte taky aky ste boli do teraz. (pokud je moje slovencina spatna, pak se omlouvam ;-) )
Adrian11
máš pravdu . napríklad oproti žive tu majú menej aktualít ale zas kvalita správ tak nekolíše ako na vyššie spomínanom webe. ináč zober to v pohode nemôžem si odpustiť poznámku, že hore si nepísal slovenčinou ale češtinou :)
Pridať nový komentár
TOPlist