EN

xtrfy K3-RGB - švdsk mmbrnv tnk :-)

Xrtfy K3-RBG mieri do kategórie lepších membránových (mem-chanických klávesníc), čo naznačuje už samotná cena i kvalita spracovania (v cene na úrovni 80EUR, už bez problémov zoženiete podsvietenú mechanickú klávesnicu s CherryMX spínačmi (bez RGB)). Na prvý pohľad by sa nejeden opláchol, že K3-RGB skutočne mechanickou klávesnicou je. V skutočnosti je to taký švédsky membránový tank. :-)


Xtrfy K3-RGB - Balenie, Špecifikácie

A: "BTW, akú máš klávesnicu?
B: "xtrfy!"
A: "WTF?" :-)

Asi tak by mohol vyzerať rozhovor dvoch kamarátov, z ktorých jeden sa rozhodol kúpiť klávesnicu s logom u nás zatiaľ nie veľmi známeho hráča na poli s hráčskym príslušenstvom (spoločnosť predstavila prvé produkty už na sklonku roka 2013, no u nás stále patrí medzi tie menej známe). Po Mionix (čo dá sa aspoň rozumne vysloviť) je xtrfy druhou švédskou značkou uchádzajúcou sa o priazeň hráčskej komunity, za ktorou stoja profesionálni hráči tímu Ninjas in Pyjamas. Podľa slov PR chlapcov, výraz xtrfy nemá žiaden konkrétny význam (či už v švédčine alebo inom cudzom jazyku).

[ligvistické okienko]

Nám sa ale akosi nechce veriť, že niekomu v hlave skrsne myšlienka na nevysloviteľný zhluk spoluhlások a povie si, že z tohoto spraví značku. Dovolíme si teda trochu zafilozofovať. :-) Prípona -fy sa v angličtine, okrem iného, používa na vytvorenie slovies z prídavných mien (príklad: simple (jednoduchý) -> simplify (zjednodušiť)). Má svoj pôvod v latinčine/francúzštine a vo voľnom preklade znamená "robiť" alebo "spôsobovať".

Zostáva nám rozšifrovať xtr. V dobe, keď je veľmi moderné vynechávať samohlásky môže ísť o slovo extra. xtrfy [extrafáj] by sa teda dalo preložiť ako vyrábať niečo extra, resp. povyšovať na vyššiu/extra úroveň... :-)

[/ligvistické okienko]

 

Za tie štyri roky existencie sa produktové portfólio rozrástlo na niekoľko myší, klávesníc, podložiek a jeden headset. S pomenovávaním (na rozdiel od brandu samotného) si výrobca veľkú hlavu nerobí - myšky sú značené ako M, klávesnice ako K a headset, prekvapujúco, H.

Z klávesníc sú v ponuke mechanické i membránové, K3-RGB, ktorú si dnes predstavíme, patrí do kategórie lacnejších membránových s RGB podsvietením a odporúčanou cenou 79EUR s daňou.

 

Balenie, Príslušenstvo

Výber vkusných farebných kombinácií je už pomerne oklieštený, xtrfy si, rovnako ako Corsair, zvolila čiernu so sýto žltou. Vizualizácie na škatuli nie sú ničím výnimočné, efekt farebnej vlny je typickou demonštráciou prítomnosti RGB podsvietenia. Popisu podstatných vlastností sa venuje až zadná strana, výrobca si zakladá predovšetkým na odolnom dizajne, RGB podsvietení, memchanických spínačoch a na feature povyšuje aj absenciu ovládača.

Príslušenstvo je oklieštené na manuál a aršík nálepiek, obe vložené vo vkusnom tmavom obale s logom výrobcu.

 

 

Milý detail na záhybe škatule - GLHF (Good Luck, Have Fun - pozdrav, ktorý sa používa na začiatku multiplayerovej hry).

 

Špecifikácie

Xtrfy K3-RGB
Materiál
plast
Typ spínačov
mem-chanické
Dĺžka kábla
1,8m
Rozmery
444mm (šírka)
137mm (hĺbka)
43mm (výška)
Hmotnosť 1,1kg
Operačný systém
všetky
Orientačná cena
79EUR s DPH (odporúčaná cena)
Stránka produktu Xtrfy K3-RGB

 

Komentáre (4)
fantomaas
xtrfy K3-RGB - švdsk mmbrnv tnk - čoooooooo?
Michal Kiradžiev
Tak je... ;-)
Sklicko
Tiez suhlasim ;-)
martin12
asi svedsky membranovy tank :)
Pridať nový komentár
TOPlist