Xiaomi Scooter M365 - skvelá zábava na dvoch kolesách

, Autor: Lukáš Lancz
Xiaomi kolobežka sa stala celosvetovým hitom a našťastie som aj ja dostal šancu otestovať ju. V rukách resp. pod nohami mám Xiaomi Scooter M365, na ktorom som počas testovania najazdil viac než 100 kilometrov. Čo všetko sa za týmto fenoménom vlastne schováva?
 

Xiaomi Scooter - Balenie, špecifikácie, dizajn

Z Číny k nám kolobežka pricestovala dokonca vlakom. Dodanie trvalo takmer mesiac, ale čakať sa rozhodne oplatilo. Balenie ani samotná kolobežka neprišli nijako poškodené, takže ak sa pre kolobežku rozhodnete, zvládne k nám cestu aj z ďalekého východu. 
 
 
 
V balení okrem kolobežky nájdete ešte štyri základné veci. Adaptér na nabíjanie, náhradné pneumatiky, skrutkovač a redukciu na nafúkanie kolies.
 
 
 
 
Materiál Hlinník
Farba Čierna, Biela
Veľkosť kolies 8.5"
Maximálna rýchlosť (normal/eco) 25km/h a 18km/h
Dojazd 30km
Brzdy

Predná ABS

Zadná kotúčová

Batéria 7800mAh
Vodeodolnosť IP54
Maximálne zaťaženie 100kg
Čas nabiíjania 5 hodín 30 minút
Hmotnosť 12.5kg

 

Xiaomi Scooter M365 si môžete kúpiť teraz za akciovú 343 eur cez Internetový obchod Gearbest.

 

Kolobežka sa predáva v dvoch farebných prevedeniach – v čiernom a bielom. Obidve som videl naživo a musím povedať, že mne sa osobne viac páči čierna matná verzia. K nej o trochu viac ladia červené doplnky – ochranný plášť kábla od brzdy a krytka na kolese. Biela farba je však rovnako pekná a záleží teda skôr na vašich preferenciách.
Po dizajnovej stránke je kolobežka naozaj vydarený kus a iste bude pútať veľa pozornosti okoloidúcich.
 
Aj keď sa to možno na prvý pohľad nezdá, Xiaomi Scooter nemá žiadny displej, ani ukazovatele rýchlosti či prejdenej vzdialenosti. Ploché lesklé miesto na riadidlách skrýva tri LED diódy, ktoré signalizujú stav batérie (tri plné – 100% batérie, dve plné a jedna blikajúca > 75% batérie, dve plné > 50% batérie, jedna plná a jedna blikajúca – 50%, jedna plná > 25% batérie, jedna blikajúca < 25% batérie). V tomto čiernom obdĺžniku sa v prednej časti nachádza ešte svetlo. 
 
 
Na zber údajov o prejdenej vzdialenosti slúži aplikácia Mi Home (rovnaká aplikácia slúži napríklad aj pre ovládanie Xiaomi vysávača). Tú stačí spárovať s kolobežkou cez bluetooth. Druhú aplikáciu, ktorú môžete použiť sa volá Segway-Ninebot - tá mi však po čase prestala fungovať resp. nevedela sa s kolobežkou spojiť.
 
 
 
 
Aplikácia vám okrem prejdenej vzdialenosti a aktuálnej rýchlosti (neodporúčam sledovať počas jazdy) ukazuje stav batérie (kapacitu, teplotu), možnosť zamknutia kolobežky či povolenie tempomatu. 
Ak má kolobežka dostatočne nabitú batériu stačí veľmi málo, aby ste sa mohli začať voziť. V podstate stačí priskrutkovať riadidlá o tyč riadenia, zaistiť ju pomocou poistky – tá ide zatlačiť pomerne ťažko - nebojte sa použiť trochu viac sily, zapnúť kolobežku jediným tlačidlom na hornom panele odraziť sa a pridať plyn (kolobežka sa nerozbehne ak stojíte).
 
 
 
Na riadidlách sa na ľavej strane nachádza brzda (brzdené je len zadné koleso cez kotúčovú brzdu) spolu so zvončekom a ovládanie rýchlosti je na pravej strane – to sa ovláda palcom ruky. 
 
 
 
Keď začnete na kolobežke brzdiť, rozbliká sa zadné červené svetlo umiestnené na blatníku. Tu sa rovnako nachádza „háčik“ štvorcového tvaru, o ktorý sa môžu prichytiť riadidlá (výčnelok pri zvončeku), keď chcete kolobežku prenášať. 
 
 
 
Kľúčové slová
Scooter, Xiaomi
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

TOPlist