Xiaomi Mi WiFi Router 3C – základný smerovač za babku

, Autor: Anonymný používateľ
 
Držím v rukách celkom zaujímavý a na slovenské pomery unikátny produkt. V našich obchodoch ho totiž nemáte zatiaľ šancu zakúpiť a ktovie, či sa to niekedy zmení. Reč je o smerovači Mi 3C od spoločnosti Xiaomi, ktorá rozhodne nepatrí medzi tradičných výrobcov príslušenstva pre počítačové siete. Za necelých 25€ však ponúkne vysoký dosah, 4 antény a slušné rýchlosti.

Xiaomi Mi WiFi Router 3C – Rozbalenie, špecifikácie

 
Opakovali by sme sa snáď stýkrát, keby sme znovu hovorili, že Xiaomi už nemá v ponuke len smartfóny. Je však faktom, že táto čínska značka sa do povedomia mnohých Slovákov dostala práve vďaka výrobe smartfónov s atraktívnym pomerom cena/výkon a mnoho ľudí má stále túto značku spätú len so smartfónmi. To však už dlho neplatí a Xiaomi má v ponuke horu inej elektroniky, ako napríklad aj Wi-Fi smerovače.
 
K tomu dnes testovanému sme sa dostali vďaka asistencii obchodu Gearbest. Ten má smerovač Mi 3C v ponuke za približne 23USD a ide tak o smerovač z kategórie lacných, ktorý sa javí ako ideálna ekonomická náhrada základného smerovača od operátora. Balenie sprevádzajú bielo-oranžové farby typické pre Mi značku Xiaomi a mnoho čínskych popisov, z ktorých som sa pravdupovediac nič nedozvedel.
 
  
 
Príslušenstvo je veľmi chudobné, takmer žiadne. V krabici nájdete pekne zabalený smerovač, no okrem neho je tam iba nabíjačka a krátky manuál, ktorý je opäť po čínsky takže okrem obrázkov naznačujúcich, že router sa dá ovládať aj cez aplikáciu v mobile som sa opäť nič nové nedozvedel. Silne vyčítam absenciu sieťového kábla. Aspoň ten najobyčajnejší UTP 4-žilový kábel výrobca mal pribaliť, býva štandardom snáď u každého smerovača. Druhý podraz prichádza v napájacom kábli, ktorý má vidlicu na čínske zásuvky. Redukcia na európske normy chýbala a tak moje prvé kroky smerovali ku kamarátke, ktorá rýchlo vedela poskytnúť takýto adaptér.
 
  

Špecifikácie

Xiaomi Mi WiFi Router 3C
Wi-Fi štandardy
IEEE® 802.11 b/g/n 2.4GHz
IEEE® 802.11n 5GHz
Maximálna rýchlosť Wi-Fi
300 Mbps
Wi-Fi pásma
2 súčasné pásma 2x2 (2,4GHz), 2x2 (5GHz), 4x4 (5GHz)
Ethernet porty
3x 10/100Mbps (2x LAN + 1x WAN)
USB porty
žiadne
Procesor
MediaTek MT7628N
Pamäť
64 MB RAM + 16 MB ROM
Rozmery
195 x 107 x 178,9 mm (š x h x v)
Hmotnosť
241 g
Cena
cca 20€
Stránka produktu
Xiaomi Mi WiFi Router 3C

 

 

Kľúčové slová
smerovač, Xiaomi, Xiaomi Mi WiFi Router 3C
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

Posledné komentáre

TOPlist