Xiaomi Mi WiFi Router 3C – základný smerovač za babku

 
Držím v rukách celkom zaujímavý a na slovenské pomery unikátny produkt. V našich obchodoch ho totiž nemáte zatiaľ šancu zakúpiť a ktovie, či sa to niekedy zmení. Reč je o smerovači Mi 3C od spoločnosti Xiaomi, ktorá rozhodne nepatrí medzi tradičných výrobcov príslušenstva pre počítačové siete. Za necelých 25€ však ponúkne vysoký dosah, 4 antény a slušné rýchlosti.


Xiaomi Mi WiFi Router 3C – Rozbalenie, špecifikácie

 
Opakovali by sme sa snáď stýkrát, keby sme znovu hovorili, že Xiaomi už nemá v ponuke len smartfóny. Je však faktom, že táto čínska značka sa do povedomia mnohých Slovákov dostala práve vďaka výrobe smartfónov s atraktívnym pomerom cena/výkon a mnoho ľudí má stále túto značku spätú len so smartfónmi. To však už dlho neplatí a Xiaomi má v ponuke horu inej elektroniky, ako napríklad aj Wi-Fi smerovače.
 
K tomu dnes testovanému sme sa dostali vďaka asistencii obchodu Gearbest. Ten má smerovač Mi 3C v ponuke za približne 23USD a ide tak o smerovač z kategórie lacných, ktorý sa javí ako ideálna ekonomická náhrada základného smerovača od operátora. Balenie sprevádzajú bielo-oranžové farby typické pre Mi značku Xiaomi a mnoho čínskych popisov, z ktorých som sa pravdupovediac nič nedozvedel.
 
  
 
Príslušenstvo je veľmi chudobné, takmer žiadne. V krabici nájdete pekne zabalený smerovač, no okrem neho je tam iba nabíjačka a krátky manuál, ktorý je opäť po čínsky takže okrem obrázkov naznačujúcich, že router sa dá ovládať aj cez aplikáciu v mobile som sa opäť nič nové nedozvedel. Silne vyčítam absenciu sieťového kábla. Aspoň ten najobyčajnejší UTP 4-žilový kábel výrobca mal pribaliť, býva štandardom snáď u každého smerovača. Druhý podraz prichádza v napájacom kábli, ktorý má vidlicu na čínske zásuvky. Redukcia na európske normy chýbala a tak moje prvé kroky smerovali ku kamarátke, ktorá rýchlo vedela poskytnúť takýto adaptér.
 
  

Špecifikácie

Xiaomi Mi WiFi Router 3C
Wi-Fi štandardy
IEEE® 802.11 b/g/n 2.4GHz
IEEE® 802.11n 5GHz
Maximálna rýchlosť Wi-Fi
300 Mbps
Wi-Fi pásma
2 súčasné pásma 2x2 (2,4GHz), 2x2 (5GHz), 4x4 (5GHz)
Ethernet porty
3x 10/100Mbps (2x LAN + 1x WAN)
USB porty
žiadne
Procesor
MediaTek MT7628N
Pamäť
64 MB RAM + 16 MB ROM
Rozmery
195 x 107 x 178,9 mm (š x h x v)
Hmotnosť
241 g
Cena
cca 20€
Stránka produktu
Xiaomi Mi WiFi Router 3C

 

 

Komentáre (5)
Toman
ty vole, to je router za trest....
16cmfan
Otestujte MikroTik RB941 :)
MartinaM
Ja mám pocit, že vybrať naozaj dobrý router je veľmi ťažké. Hlavne pre niekoho, kto sa v tom zas až tak dobre neorientuje, ako som napríklad ja. Tento konkrétny router je možno lacný, ale už je otázka či a komu stačí. Ja som s ním veľmi spokojná nebola. Za to na dobrý router aj s celkovým komentárom a hodnotením všetkých parametrov som narazila tu: https://necenzurovane.sk/routery/
marekLiska

úplne neobjektívne a irelevantné recenzie. Po prečítaní niekoľkých testov mi je jasné, že to nemá nič spoločné s testovaním a daný "redaktor" nerozumie o čom píše. Nie, necenzurovane.sk nie je správne miesto na to, aby som tam niekedy hľadal informácie a využíval ich pri rozhodovaní o kúpe nejakého produktu! NEODPORÚČAM!!!

anon

Router je jedno z mala zariadeni co by som si nikdy nekupil cinske. Jedine ked by sa tam dal natlacit OpenWRT, co tento teda nesplna.

Pridať nový komentár
TOPlist