Xiaomi Amazfit - ľudová voľba pre bežcov i cyklistov

, Autor: Lena Kiradžiev

Úvodom by som chcela povedať, že ide o moje prvé smart-hodinky, doteraz som používala fit náramok Xiaomi Mi Band 2, prípadne mobil na meranie chôdze, behu alebo cyklotrasy.

Xiaomi Amazfit - Predstavenie, Špecifikácie

Vždy som veľa cvičila a potrebe zmerať si svoj výkon presnejšie som tak trochu podľahla aj pod tlakom verejnosti, keď som mala pocit, že si už snáď každý meria minimálne koľko krokov prešiel. Proste, zvedavosť po detailnejších informáciách o mojich výkonoch ma premohla. A ak má byť toto motivátorom k pohybu, tak v tom prípade... Smelo do múdrych hodín.

Pre mňa pozitívom bolo, že veľa ľudí ani nezistilo, že nosím športové hodinky, tie všímavejšie ženy sa spýtali, či mám opäť nové hodiny, keď som si na nich zmenila „tvár“. Ak ste typ človeka, ktorý chce byť videný s „eplovými smartwočkami“, potom nesplnia toto očakávanie, naopak, ak chcete inteligentné hodiny, ktoré sa budú hodiť k športovému či pracovnému odevu a nejdete po značke, určite budú dobrou voľbou.

Balenie

Hneď na prvý pohľad ma zaujalo balenie, ktoré pôsobí minimalisticky, čisto a zároveň honosne. V malej krabičke sa nachádza všetko, čo potrebujete - teda hodiny, mikro usb kábel s dokovacou nabíjacou stanicou. Samotná nabíjacia hlavica do zástrčky v balení nie je, takže buď musíte hodiny nabíjať cez zariadenie, ktoré umožňuje nabíjať pomocou USB, alebo použiť nabíjaciu hlavicu k inému zariadeniu. V balení je len stručný návod k spusteniu Xiaomi Amazfit.

Hodinky sa mi hneď zapáčili, pôsobia chladne, masívne, športovo i klasicky zároveň. Zo ženského pohľadu, pri mojom pozeraní si ponuky smarthodiniek na trhu, nebolo veľa hodín v tomto dizajne, ktoré by sa hodili aj k športovému looku, ale dali by sa dopasovať aj k formálnejšiemu pracovnému oblečeniu. nehovoriac o tom, že som si ráno dolaďovala vzhľad displeja - watch face (tvár) k pracovným handrám. :-))

Ich vzhľad vzbudil vo mne dojem, že mi budú pri športovaní, či cvičení zavadzať, ale opak je pravdou. Sú ľahké, remienok hodín je na omak príjemný a ich nosenie je veľmi pohodlné. Nezavadzal mi ani pri bicyklovaní, teda pri držaní riadítok, pekne sedeli nad rukavicami, nezatláčali sa do zahnutej ruky, či rukavíc.  Vôbec som si nevedela predstaviť merať s nimi spánok, ale nejako mi pri spaní neprekážali. Aj keď po ukončení testovania som si spánok s nimi naďalej merať už nechcela. Spánok radšej bez hodiniek.

   

 

Špecifikácie

Xiaomi Amazfit
Batéria

Kapacita: 280mAh
Výdrž: 5 dní (neustále používanie), priemerne 11 dní

Displej

320x300pix, always-on

Pamäť

Vnútorná pamäť: 4 GB
Operačná pamäť (RAM): 512 MB
Slot pre pamäťovú kartu: Nie

Konektivita

WiFi: áno
Bluetooth: 4.0, BLE
GPS: áno (Glonass)
USB: micro-USB 2.0, USB host

Senzory

Senzor srdcového tepu (optický)
Accelerometer (zabezpečuje pretáčanie displeja horizontálne/vertikálne)
G-Sensor (zabezpečuje ovládanie zariadenia nakláňaním, využitie napr. pri hrách)
Proximity Sensor (zabezpečuje vypnutie obrazovky)
E-Compass (umožňuje orientovať sa podľa svetových strán)

Procesor

Dvojjadrový 1.2 GHz

Operačné Systémy

Android 4.4 a vyšší
iOS 7.0 a vyšší
ostatné zariadenia s BT 4.0 a vyšším

Rozmery

priemer ciferníka - 46mm
šírka remienka - 22mm

Hmotnosť

~54,5g

Orientačná cena

~95EUR s DPH (cena v čase písanie recenzie, Gearbest)

Ďalšie vlastnosti

IP67 (odolné voči prachu a vode v hĺbke 1 metra po dobu 30 min)

Stránka produktu

Xiaomi Amazfit

Hodiny Xiaomi Amazfit si môžete kúpiť v za 88 eur v obchode Gearbest so zľavovým kupónom HSC4thD238

Kľúčové slová
Amazfit recenzia, Amazfit review, smartwatch, Xiaomi Amazfit
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

TOPlist