Web prehliadače - novinky

Vyšla už možno finálna verzia Firefox 4, rýchlejší Chrome 10, Opera s hardvérovým urýchľovaním a finálny Internet Explorer za dverami.


Firefox 4 - Release Candidate 1

Za minulé dni sa nám zbehlo niekoľko udalostí zo sveta web prehliadačov, dnes si ich všetky pekne pohromade upresníme.

Mozilla započala so svojim Firefox 4 browserom pomaly telenovelu, keď nedávno vyšla už dvanásta beta verzia. Niektorým už bolo toľké otáľanie s vydaním "ostrej" štvorky na pobavenie, no zdá sa že tomu už bude čoskoro koniec. Je tomu niekoľko hodín, čo sa objavila prvá Release Candidate verzia. To znamená, že väčšina problémov už je vyriešená a prebiehajú už iba malé dolaďovanie a opravy. Ak sa nevyskyte nič neočakávané, môže byť už toto finálna podoba Firefox 4.
Noviniek nie je mnoho, trocha sa ešte upravil vzhľad a predovšetkým sa opravili chyby, zlepšil výkon a stabilita.

Sťahujte Firefox 4 RC1 - klik na odkaz

Že vývoj štvorky trval dlho sú si v Mozille vedomí, preto sa aj rozhodli (možno aj po vzore Google Chrome) vydávať ďalšie verzie častejšie, no s menším počotm radikálnych a väčších zmien. Firefox s číslom 5, 6 a 7 by sa teda podľa nových plánov mali objaviť už tento rok. Konkrétnejšie novinky sú zatiaľ len v hrubom náčrte:

Firefox 5 - pridaný manažér účtov, tzv Simple-Sharing užívateľské rozhranie a tiež animácie rozhrania, 64-bit verzia pod Windows. Doplnené budú aj funkcie, ktoré zlepšia rýchlosť, stabilitu či vylepšia užívateľské rozhranie a budú v čase vydania hotové.

Firefox 6 - zameranie sa na web aplikácie, zrýchlená cache, operačný systém Mac OS-X 10.7 a optimalizácie JavaScript engine. Opäť platí, že sa zahrnú všetky dokončené zlepšenia zo zoznamu priorít.

Firefox 7 - v tejto verzii by už chceli vývojári zakomponovať oddelené procesy pre vykresľovanie rozhrania, webového obsahu a pre pluginy. Zlepšiť to má hlavne výkon na viacjadrových procesoroch.

Pridať nový komentár
TOPlist