WD My Cloud Home 3 TB - sieťový server pre nenáročných

, Autor: Ján Kisty
Kapitoly článku
  1. Úvod
  2. Prax
  3. Záver

Otestovali sme atypickú NAS od spoločnosti Western Digital. My Cloud Home nie je čistokrvná NASka, no dokáže v mnohých smeroch prekvapiť.

Úvod

Na test som mal jednodiskovú verziu s kapacitou 3TB. WD si svoju NASku cení na celkom vysokých 199 USD, u nás sa predáva za 161€, kde útočí na vody konkurentov ako QNAP a Synology. Na druhej strane z tejto ceny si odpočítajte 3TB WD RED, ktorý má maloobchodnú cenu 100€. Cena NASky je tak sotva 60€, čo z nej robí pravdepodobne najlacnejšie riešenie na trhu. Prejdime si teraz základné špecifikácie.

WD My Cloud Home prichádza v kapacitách 2 až 8TB. Ethernet je gigabitový, nechýba tiež jedno USB 3.0 pre import a export dát. Zariadenie existuje aj s dvoma diskami pod názvom Home Duo. V tomto prípade je kapacita dvojnásobná, teda 4 – 16TB. NASky od seba rozlíšte veľmi jednoducho. Duo je dvojnásobne širšia. Nami testovaná (1-disková) má rozmery 53×140×175,5 milimetrov. Ide tak o pomerne malé zariadenie.

Výrobca sa s nami žiaľ nepodelil o žiadne ďalšie informácie akým procesorom disponuje My Cloud Home, nevieme ani veľkosť pamäte či použitý operačný systém (Po hlbšom skúmaní zistíme, že WD My Cloud Home disponuje 1GB RAM a je poháňaný 4-jadrovým Realtek SoC s taktom 1.4GHz, výkonu teda málo nemá). Ďalej zisťujeme, že WD používa proprietárny systém MyCloud vo verzii 1.3.3. Verzia firmvéru je 4.3.0.

 

Kľúčové slová
QNAP, Synology, WD, WD Red
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

TOPlist