VSonic – slúchadlá s titulom "kráľ pomeru cena/výkon"!

, Autor: Broslowski

V roku 1980 vznikla v Japonsku pôvodom čínska firma VSONIC. Zaoberala sa vývojom zvukovej techniky a robila návrhy walkmanov, discmanov a slúchadiel pre čínske firmy.

Úvod, Špecifikácie

V roku 1999 otvorili kvôli rozšíreniu domáceho trhu závod a výskumno- vývojové centrum v Číne. Pre svojich zákazníkov vyrábali zvukové OEM/ODM produkty a navrhovali k nim high-endové slúchadlá.
Od roku 2003 sa firma koncentruje na výrobu Hi-fi slúchadiel pre mnoho svetových spoločností. Pre svoju prvotriednu technológiu a roky skúseností pri výrobe zariadení pre veľké spoločnosti, si firma Vsonic vyvinula vlastnú značku high-endových výrobkov.

Dnes vám teda predstavím dvojicu slúchadiel, ktoré si s určitosťou zaslúžia pozornosť každého milovníka kvalitnej hudby. Aj napriek tomu, že sa slúchadlá veľmi podarili či už po zvukovej, tak po stránke konštrukcie, sú zaplatiteľné aj menej bohatým.

Prvý model, ktorému sa dnes budem venovať, má označenie VSONIC RO2 PRO ll white. Tento model vyniká najmä dobrým spracovaním, no poteší aj kvalitným prednesom.

Druhý model (VSONIC GR04) radí Vsonic medzi svoje vyššie modely. Tento model sa určite v mori IEM slúchadiel v žiadnom prípade nestratí najmä vďaka svojím kvalitám, ktoré bližšie popíšem v recenzii.

Každopádne sa máte na čo tešiť! Prajem príjemné čítanie.

 

Technické špecifikácie

 VSONIC RO2 PRO llVSONIC GR07
Mušlepolootvorenéuzavreté
Náušníkyintraaural, silikónintraaural, silikón, pena
Kmitočtový rozsah12 - 25.000 Hz17 - 22.000 Hz
Impedancia24 Ω ±10%80 Ω ±10%
Citlivosť> 105 dB (1 kHz, 1 mW)> 108 dB (1 mW)
Rozdiel kanálov< 1 dB (1 kHz)< 1 dB (1 kHz)
Max. zaťažiteľnosť30 mW50 mW
Hmotnosť3 g bez kábla5 g bez kábla
Kábel1,3 m symetrický, postriebrená meď1,3 m symetrický, čisté striebro
Konektor3,5 Jack pozlátený zahnutý3,5 Jack pozlátený, zahnutý

RO2 PRO ll sa pýšia nízkou hmotnosťou, káblom z postriebrenej medi, či pozláteným Jack konektorom. Kmitočtový rozsah naznačuje, že menič zvláda reprodukovať akustickú vlnu v celom počuteľnom spektre. Zvláštnosťou je, že slúchadlá nemajú úplne uzavretú ozvučnicu, čím sa radia medzi polootvorené modely.

Model GR07 vychádza z klasickej uzavretej konštrukcie. Pýšia sa však dodávaným káblom. Ten je podľa výrobcu zostrojený z čistého striebra. Mohol by však byť aspoň odpojiteľný.

Ďalšou špecialitkou, ktorú si VSonic pre zákazníka pripravil, je upevnenie zvukového kanála o ozvučnicu cez rotačný kĺb. Ten vám zabezpečí vždy presné usadenie zvukovodu do ucha.

Ako vidíme, Vsonic čerpá zo svojich dlhoročných skúseností. Do svojich produktov osádza patenty, ktoré by ste u konkurencii hľadali len márne.

 

Kľúčové slová
GR07, RO2 PROII, slúchadlá, Vsonic, zvuk
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

TOPlist