Vozíme sa a nahrávame – test 4 kamier do auta

 
Hoci je dovolenková sezóna za nami, automobily sú stále každodennou súčasťou našich životov. Na našich cestách jazdí mnoho neporiadnych šoférov a občas je tak užitočné mať niekoho pri sebe ako svedka. Dnes si preto otestujeme štvoricu takzvaných čiernych skriniek do áut. 2 kamery budú zastupovať značku Transcend v podobe modelov DrivePro 520 a 220, tretia kamera nesie meno TrueCam A5s a posledným modelom je Lamax Drive C7.


Lamax Drive C7 – Predstavenie, špecifikácie

 

Balenie, príslušenstvo

 
Začnime poslednou menovanou kamerou, ktorá je zároveň najlacnejšia z celého testu. Lamax Drive C7 totiž v našich e-shopoch kúpite za cenu okolo 80€. Kameru nám dodal obchod Alza, v ktorom bol navyše produkt označený ako „Rozbalený“ takže balenie je trochu ošúchané a prelepené nálepkami z obchodu. 
 
 
Vo vnútri škatuľky sa ukrýva samotná kamera uložená v papierovej vaničke. Pod ňou nájdeme príslušenstvo: návod, držiak na čelné sklo, USB dátový kábel, napájací kábel do 12V zásuvky v aute, manuál, vrecúško. Voliteľným príslušenstvom je GPS modul, ktorý žiaľ v našom prípade chýba. Ku kamere výrobca nepribaľuje pamäťovú kartu a musíte si tak zaobstarať vlastnú. Odporúčaná je microSD karta triedy 6 a vyššej. Dobrou vizitkou nie je ani absencia HDMI kábla. 
 
 

Špecifikácie

Lamax Drive C7
Displej
2,4" HD
Zorný uhol snímania
150°
Rozlíšenie videa
1920x1080@30fps
1280x720@30fps
1280x720@60fps
640x480@30fps
Formát videa
AVI
Typ kariet
microSDHC, najviac 32GB
Frekvencia
50Hz/60Hz
GPS
nie, treba dokúpiť zvlášť
Parkovací režim
áno
Bateria
Li-Pol, kapacita nedefinovaná
Napájanie
5,5V, 1A
Cena
Kde kúpiť LAMAX DRIVE C7?
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)

 

 
 

Dizajn

 
Neveľkú kameru zdobí z prednej strany najmä objektív, ktorý má na jednej strane výraznú LED, ktorá pomáha pri zaostrovaní v noci a na druhej strane dierku pre reproduktor.
 
 
Zadnú stranu okupuje 2,4“ HD displej, pod ktorým je 5 tlačidiel pre ovládanie. Význam väčšiny je intuitívny, spomeniem snáď len tlačidlo s výkričníkom celkom vpravo, ktoré spúšťa okamžitý záznam SOS videa. Červené tlačidlo P je vyhradené pre aktiváciu parkovacieho režimu. Spodná hrana obsahuje iba dierku pre mikrofón. Kamera okrem obrazu vie zaznamenávať aj zvuk, čo je však normálne.
 
 
 
 
 
Na ľavej hrane nájdeme USB port, AV port a Mini HDMI port pre pripojenie k televízoru alebo pre spojenie s externým GPS modulom.
 
 
Pravá hrana obsahuje tlačidlo zapnutia/vypnutia, slot pre microSD karty (max. 32GB) a tlačidlo pre zobrazenie/skrytie menu.
 
 
Komentáre (8)
Lovap
Niekoľko poznámok: Nebolo by odveci robiť test za svetla tak aby sa zistilo ako sa kamery vyporiadajú s protisvetlom. takže treba nájsť taký úsek cesty aby bolo slnko nízko proti kamere. Lacnejšie kamery obraz v protisvetle veľmi ztmavujú a nič nie je vidieť. V noci by bolo dobré zabezpečiť aby sa skúšalo na rovnakom mieste - ideálne bez vonkajšieho zdroja svetla. Mám taký dojem, že jedna z testovaných kamier nebola takto testovaná, ostatné áno. GPS modul: nie je to záležitosť "must have". Na to na čo je kamera dobrá, teda zdokumentovanie nehody, je GPS viac-menej zbytočné, pretože viete, kde sa tá nehoda stala - tam kde ste skončili :-) Ak do vás len niekto drcol a ušiel, dá sa to dohľadať podľa videa samotného. Takže nie je potrebné, podľa mňa, vyhadzovať prachy za GPS. Parkovací mód: podľa mňa takisto nie až tak moc užitočná vec. Keď do vášho zaparkovaného auta niekto nabúra, musel by ísť alebo kolmo na kameru, alebo z hodne tupého uhla aby bolo možné prečítať EČV. Inak uvidíte iba nejaké auto nejakej farby - možno sa vám podarí určiť typ. Pri krádeži detto - zlodej by musel prichádzať z diaľky v uhle vhodnom na rozpoznanie tváre. Ak vám rozbije okienko, kamera vám je nanič a ešte vám ju ukradne. Pri poškriabaní auta detto - prosto to na kamere neuvidíte - alebo iba za veľmi príhodných, takmer nereálnych podmienkach.
Petos
je GPS viac-menej zbytočné...ako pre koho.....hlavne pre toho kto prekrocil rychlost je gps nezelane.....S tym trnendom nehod sa dopracujeme k povinnym ciernym skrinkam v autach......
Seraphim
test bez aspoň jednej kamery DOD je zbytočný. To sú totiž najlepšie kamery na trhu.
etpozemstan
Na šupu som zistil že video je od Bojníc :) Behám tam bežne na motorke a som pritom z Bratislavy :D tých 1920 x 1080 mi príde ako prerátaná rozlišovačka z 1280 x 720 :(
Vladys
Áno, nejaké videá boli točené na ceste z Bojníc :)
Poldi
Skuste nabuduce tocit cez ciste predne sklo.
TP
nazdar, nič lepšie ako DOD 470+ teraz nie je na trhu. síce drahšia ale bezkonkurenčná...
PIOTR

LAMAX C7-v lete je absolutne na dve veci...kedze na nu svieti slnko sa prehreje a jedine co sa da spravit je odpojit a nechat vychladnut.

Pridať nový komentár
TOPlist