Vonino Sirius QS – Androidový iPad mini v akcii

Na trhu je až priveľa tabletov, ktoré sa chcú podobať slávnemu, dovolím si napísať dokonca až revolučnému iPadu mini. 


Vonino Sirius QS - Predstavenie, špecifikácie

Na trhu je až priveľa tabletov, ktoré sa chcú podobať slávnemu, dovolím si napísať dokonca až revolučnému iPadu mini. iPad mini bol predstavený jednou z najznámejších IT firiem Apple 23. októbra 2012. Predávať sa však začal až druhého novembra toho istého roka. Prečo si však ľudia tento tablet tak obľúbili? Apple priniesol na ich pomery cenovo dostupný tablet s rozumnými rozmermi, vysokou výdržou na jedno nabitie a dostatočne výkonným hardvérom na to, aby splnil náročné požiadavky užívateľov iOS. Po uvedení a veľkom úspechu iPadu mini sa začal veľký konkurenčný boj. Do boja najskôr vytiahol známy Samsung, neskôr aj menej známi výrobcovia.

Testovali sme mnoho náhrad iPadu mini. Niektoré sa dokonca na tento produkt podobali natoľko, že to bolo priam neuveriteľné. Zatiaľ sa však žiaden kvalitou spracovania a podaným výkonom neosvedčil tak, ako dnes testovaný Vonino Sirius QS.

Začnime však pekne po poriadku. Táto značka je na našom trhu jednou veľkou neznámou. Kto sú vlastne Vonino? Predstavme si na úvod firmu v krátkom profile:

VONINO je americká holdingová spoločnosť. VONINO sa stalo jedným z najrýchlejšie rastúcich OEM / ODM výrobcov. Zaoberá sa produkciou tabletov, inteligentných telefónov, GPS navigácií, MP3 prehrávačov, USB diskov a príslušenstva k počítačom.

Spoločnosť VONINO bola založená v roku 2009. VONINO ťaží zo skúseností svojich zakladateľov, ktorí sa 15 rokov pohybovali v celosvetovej veľkoobchodnej distribučnej sieti s telekomunikačnými zariadeniami, hrami, foto, video a IT produktami. Následne bolo VONINO vytvorené ako spoločnosť aj ako značka, aby poskytovalo svoje produkty za dostupnejšie ceny. Po troch rokoch má firma stabilný sortiment výrobkov - od MP3 prehrávačov po mobilné telefóny, od tabletov po GPS a ďalšie „SMART“ produkty. Nechýba ani príslušenstvo.

Spoločnosť VONINO sa spočiatku zamerala na menší rozsah produktov, po ktorých bol vysoký dopyt na trhu. Išlo o produkty od TV káblov, dátových káblov k mobilným telefónom až po slúchadlá a headsety. Počas krátkej doby sa firme potom podarilo rozšíriť portfólio o celú radu spotrebnej elektroniky, najmä potom o tri hlavné produkty: MP3 prehrávače, DVD prehrávače a GPS navigácie. Tieto zariadenia boli uvedené na trh len šesť mesiacov po vzniku spoločnosti.

Neskôr sa firma pustila aj do vývoja zložitejších produktov. Teraz má oveľa širšiu ponuku produktov, s hlavným dôrazom na prémiovú spotrebnú elektroniku.

Zároveň však firma pokračuje s výrobou širokej škály príslušenstva, s ktorou na trhu začínali. Momentálne firma ponúka najrôznejšie káble k adaptérom, prepojovacie káble, dátové káble, USB flash disky, tašky na tablety a notebooky a rad ďalších. Všetky tieto výrobky nesú buď označenie VONINO alebo individuálne značky distribútorov a zákazníkov.

Technické špecifikácie dnes recenzovaného Vonino QS určite potešia. Tablet je osadený štvorjadrovým procesorom taktovaným na 1,2 GHz, ktorému sekunduje grafický čip PowerVR SGX 544. Osadený je 1 GB operačnej pamäte, 8GB úložného priestoru, no nechýba ani slot pre rozšírenie úložného priestoru. Dodatočne možno osadiť akúkoľvek microSD kartu.

7,9 palcový IPS displej disponuje rozlíšením 1024*768, čo je na dnešnú dobu už skutočne archaizmus. Na druhú stranu drží starší štandard prvej generácie iPadu mini.

Tablet sa ďalej môže pochváliť osadeným 3G modulom a integrovaným GPS. Samozrejme sa nezabudlo ani na WiFi či Bluetooth. Rozmery zariadenia sú 200,2 x 7,4 x 134,8 mm. Osadená batéria ponúka kapacitu 4500 mAh.

Hmotnosť kompletu sa vyšplhala na 360g, čo je o 50g viac ako v prípade iPadu mini 1. generácie.

Procesor: Štvorjadrový procesor MTK8389 Cortex-A7 1,2 GHz; Grafický čip PowerVR SGX 544

Pamäť: 1 GB DDR3 RAM; 8GB Nand-Flash; microSD card reader

Displej: 7,9" IPS kapacitný displej s automatickým jasom, 1024x768

Mobilné siete: 3G WCDMA, HSDPA, UMTS 2100Mhz; 2G GSM, GPRS, EDGE 900/180Mhz

GPS: Integrovaný modul, GPS & A-GPS

Kamera: 5 Mpx zadná kamera 2 Mpx predná kamera

Konektivita: WiFi 802.11b/g/n; Buetooth 4.0; microUSB port

Akumulátor: Li-Ion 3.7V 4500mAh

Rozmery: 200,2 x 7,4 x 134,8 mm

Hmotnosť: 360 g

Operačný systém: Google Android 4.2 Jelly Bean

 

Komentáre (3)
Leteku
Napriek tomu, ze nepatrim medzi fanusikov jablcok, tak kedze dnes stoji ipad mini 220€, toto za 190€ mi pride ako zly vtip aj ked ma 3G A ak by som chcel nieco obdobne s androidom a s 3G, tak idem do Lenovo A8 a za 160€ mam znackovy, lepsie vybaveny a daleko kvalitnejsi tablet ako toto.
Broslowski
Vďaka za komentár - A8mičku som ešte nadržal čiže ak lenovo pošle vzorku - uvidí sa. Určite by som však vážil slová - zlý vtip ani náhodou. Veľmi podarený tablet - to áno :) Treba ošahať ak neveríme :)
Leteku
Zly vtip je cena, za takuto obrandovanu aj ked dobre spracovanu a fungujucu chinu (Cube U55GT) by som v dnesnej dobe cakal tak max 140€. Takze pomer cena vykon nic moc. Moj subjektivny nazor.
Pridať nový komentár
TOPlist