Vianočná nákupná PC Poradňa - december 2008

, Autor: Anonymný používateľ
PC poradňa je určená pre všetkých, ktorí sa rozhodli investovať do nového "železa" a nechcú najdôležitejšiu fázu výberu vhodných komponentov nechať na predajcoch či známych. Tí mnohokrát skladajú podľa iných kritérií ako je pomer cena/výkon, prípadne proste nemajú dostatočný prehľad v množstve produktov, ktoré trh ponúka. Nájdete tu 4 návrhy zostáv v rôznych cenových kategóriách, ale bez pevných cenových limitov. Čo však najviac túto poradňu odlišuje od iných, je jej zameranie na bezproblémové a efektívne pretaktovanie.

Úvod

Počítačové obchody sú zaplavené množstvom komponentov, z ktorých mnohé sú staré "výbehové" modely, prípadne pokusy výrobcov zaujať určitú špecifickú skupinu zákazníkov. Sú to výrobky, pri ktorých platíte zbytočne za to, čo mnohokrát ani nepotrebujete. Bežne sa stáva, že vám iný výrobca dokáže ponúknuť podobný, alebo lepší produkt za rovnakú cenu. Orientovať sa v najnovšej ponuke preto vyžaduje aktívne sledovať dianie v tejto oblasti a nenechať sa nalákať na pekný obal, či rôzne reklamné triky a polopravdy. Preto, ak potrebujete poradiť, nemusíte sa hodiny hrabať v rôznych testoch, či spoliehať sa na šťastie. Stačí si prečítať túto poradňu. Nájdete tu totiž najvhodnejší základ pre váš nový počítač zložený z najvhodnejších aktuálne dostupných komponentov. Treba si však uvedomiť, že požiadavky rôznych užívateľov sú odlišné a tak nie je možné urobiť univerzálnu zostavu, ktorá bude vyhovovať každému. Zostavy, ktoré tu nájdete, sú len akousi "kostrou", ktorú je možné ďalej prispôsobiť konkrétnym požiadavkám budúceho majiteľa. Preto, ak máte individuálne požiadavky, berte túto poradňu len ako základ a svoje požiadavky môžete doriešiť na našom fóre spolu so skúsenejšími užívateľmi, ktorí vám radi poradia.

Všetky komponenty, ktorých sa to týka, sú vhodné pre pretaktovanie a vyberané tak, aby ste mohli za svoje peniaze dosiahnuť čo najvyšší výkon. Znamená to tiež to, že pri výbere komponentov sa s pretaktovaním priamo počíta a preto je možné na niektorých miestach ušetriť a na iných si naopak dopriať viac. Po pretaktovaní tak dostanete vyváženú zostavu, kde žiaden z komponentov nie je zbytočne rýchly alebo príliš pomalý. Je však dôležité nezabudnúť, že pri pretaktovaní nie sú žiadne konkrétne výsledky isté. Je potrebné si pred samotným pretaktovaním dostatočne túto problematiku naštudovať a predovšetkým netreba zabúdať na to, že všetko, čo je spojené s pretaktovaním, robíte na vlastné riziko. V dnešnej dobe však už výrobcovia s pretaktovaním rátajú a otvorene ho podporujú. Preto je škoda túto možnosť ignorovať a nevyužiť svoje komponenty naplno. V prípade, že máte tvorivé nápady ako poradňu zlepšiť, píšte na thimy@pretaktovanie.sk, alebo do diskusie pod poradňu.

Vianoce sú síce čas pokoja a radosti, ale pre mnohých tiež vhodná doba na väčšie investície do nákupu nového počítača. Ak je to aj váš prípad, ste na správnom mieste, pretože tú máme ďalšiu, teraz vianočnú PC poradňu. Ceny stúpajú nie len z dôvodu blížiacich sa Vianoc, ale aj vďaka stúpajúcemu kurzu dolára. Okrem iného to znamená aj návrat AMD do druhej zostavy. Zodpovednosť však z veľkej časti nesú aj drahé dosky pre procesory od Intelu. Pod procesor od AMD zoženiete aj kvalitnejšie dosky za dobré ceny, čo spolu s nízkymi cenami za procesor vracia túto platformu do hry. Pri väčšine bežných aplikácií rozdiel medzi 3 GHz a 4 GHz ani nepostrehnete a na hry veľké čísla tiež väčšinou neplatia, preto na CPU môžeme s pokojným svedomím zas raz ušetriť a radšej investovať peniaze do grafickej karty. Kvalitných nových hier je na trhu viac než inokedy, ale nároky na grafický výkon sú stále pomerne vysoko. A tak, ak si chcete tieto hry zahrať v plnej kvalite, je výkonná grafická karta nevyhnutnosť. Všetky komponenty z poradne je aj teraz možné zakúpiť v e-shope www.madworld.sk . Tu vám ich navyše zadarmo poskladajú a ešte získate zľavu na špičkový 22" monitor Samsung SyncMaster 226BW. K už zvyčajne štedrej ponuke exotických značiek ako sú HIS, XFX, Palit, NZXT, Zotac, Xigmatek sa pridávajú aj grafické karty upravené priamo spoločnosťou M&D World Limited. Sú to M&D HD4850 tt a M&D HD4870 tt, teda hity tohto roku vylepšené o kvalitné chladenie od firmy Artic Cooling.

Za kontrolu gramatickej správnosti ďakujem Elenn.

Prajem vám príjemné čítanie a verím, že vám poradňa pomôže pri výbere vášho nového počítača.Pridať komentár

Posledné komentáre

Predmet Autor Dátum
vykon palo1129 11. december 2008 - 2:57
:) thimy 11. december 2008 - 0:08
GTA 4 vs CPU... juloSVKxxl 10. december 2008 - 21:42
zostavy palo1129 10. december 2008 - 21:11
Ceny... juloSVKxxl 10. december 2008 - 18:35
XXX miriamka 10. december 2008 - 13:03
38 000 ? djfreeman 10. december 2008 - 8:30
som zabudol scarinko 9. december 2008 - 22:13
skrinka scarinko 9. december 2008 - 22:11
* thimy 9. december 2008 - 21:34
TOPlist