Veľký test dosiek pre INTEL KABY LAKE - II. diel

, Autor: Ján Kisty

Po dlhšej odmlke vám prinášame druhý diel o doskách s čipsetom Z270. Prvý diel si môžete prečítať v tomto linku. Z mojej strany ide o derniéru na poli dosiek na webe pc.zoznam.sk. Keďže sme web o taktovaní, článok bude mierený týmto smerom.  

Úvod

V teste postavíme proti sebe dosky s cenou od cca 250€ až po 350€. Tentokrát otestujeme GIGABYTE AORUS Z270X-Gaming 7 a High-end od ASUS v podaní ASUS MAXIMUS IX FORMULA, špecifickou doskou je ASUS MAXIMUX IX APEX (určená na extrémne taktovanie). V teste sa na výkon zameriam len minimálne. Medzi doskami totiž dnes nie sú merateľné rozdiely, resp. na úrovni merateľných chýb. Nás bude zaujímať výbava, ako hardvérová tak softvérová a ako inak možnosti taktovania.

Testovacia zostava

V tomto diele použijeme tzv. binovaný procesor Intel Core i5-7600K z Alza.cz, ktorá predáva tieto procesory ako vybrané kúsky s deklarovaným taktom nad 5 GHz (v našom prípade 5,2 GHz), a skúsime aj extrémne taktovanie pamätí s tým najlepším na trhu – G.SKILL TRIDENT Z 3200CL14 (Samsung b-die). SSD je od OCZ/Toshiba NVMe. Zdroj je Seasonic Prime 650W.

 

Kľúčové slová
ASUS, Gigabyte, MSI
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

Posledné komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý so svojou reakciou...
TOPlist